Velké štěstí opilého muže, před vlakem se ukryl mezi koleje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 22. srpen 2020 15:28
plzen_cz_vlak čd - logo ilustrační

Aktualizováno 13:27 O obrovském štěstí může mluvit cizinec, který se v sobotu v brzkých ranních hodinách pohyboval po železniční trati v Hradci u Stoda. Před jedoucím vlakem se stihl na poslední chvíli schovat mezi koleje. Jak se následně ukázalo, byl opilý. Původně přitom České dráhy informovaly o srážce osoby s vlakem.

V sobotu 22. srpna jel po železniční trati osobní vlak nedaleko obce Hradec u Stoda. "Ve 4:19 strojvedoucí zpozoroval muže, který ležel v kolejišti, začal intenzivně brzdit i vydávat hlasové znamení a tento zareagoval tím, že se posunul mezi koleje. Strojvedoucí nemohl na krátkou vzdálenost vlak dobrzdit, s vlakem projel nad mužem, a poté se zastavil," popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Podle Ladmanové šlo o cizince ročník 1982. Na výzvu policistů se muž podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,75 promile alkoholu. Muž utrpěl lehké zranění a byl převezen k ošetření do nemocnice ve Stodě.

Provoz na trati musel být přerušen, pro cestující z vlaku přijel autobus a odvezl je až do Plzně. České dráhy také zavedly náhradní autobusovou dopravu mezi Holýšovem a Stodem.