Ba Loua už pálí za Plzeň. Guľovi vyšla střídání, Viktoria obrátila duel s Opavou

Od - sobota, 22. srpen 2020 09:23
PLZOPA-report-20-21-1920 Foto: FCVP

Čtyři hodiny před zápasem se dozvěděli, že jsou jejich testy negativní a mohou nastoupit k zápasu s Opavou. Fotbalisté Viktorie Plzeň ale těžkou situaci zvládli a duel proti Slezanům dovedli do vítězného konce, když zvítězili 3:1. Hosté přitom od 44. minuty vedli, pak ale do poločasu srovnal z penalty Pavel Bucha a vývoj zápasu obrátili ve druhé půli svými góly Jean-David Beauguel a ve svém prvním zápase za Viktorii Adriel Ba Loua. Opava přitom hrála celý druhý poločas o desíti.

Zápas začal tak, jak asi nikdo moc nečekal. Už po půl minutě totiž vyrobil hrubku kapitán a nejlepší bek loňské sezóny v celé soutěži Jakub Brabec, jehož pomalou přihrávku na Hrušku vystihl Dordič. Viktorii pak od inkasovaného gólu zachránil Hejda, který vykopl míč z brankové čáry. Plzeň se do hry dostávala hodně pomalu, v 10. minutě ale nechybělo mnoho, aby udeřila. Chorému zmařil zakončení na poslední chvíli jeden z hostujících beků. Jinak se hrálo bez šancí, až ve 37. minutě zahrál rukou v pokutovém území opavský Rychlý a rozhodčí nezaváhal. K pokutovému kopu se postavil Aleš Čermák a ke smůle Viktorie napálil míč pouze do břevna. Ve 43. minutě stejný hráč neproměnil další velkou příležitost, tentokrát hlavou, a o minutu později přišel trest. Mondek si vyměnil míč s Helešicem, a ten napálil míč do sítě. V hektickém konci první půle ovšem fauloval Hrabina v pokutovém území Kovaříka a inkasoval červenou kartu. K penaltě se tentokrát postavil Pavel Bucha a na rozdíl od Čermáka suverénně proměnil.

Ve druhé půli Viktoria proti oslabenému soupeři přidávala pod kotlem a v 55. minutě otočila skóre zápasu. Hejdu sice ještě Fendrich vychytal, na dorážku Jeana-Davida Beauguela už ale neměl nárok. V 68. minutě mohl přinést klid na kopačky domácích Kopic, jenže trestuhodně hlavou minul. V 74. minutě poslal kouč Gul´a na hřiště poprvé v plzeňském dresu Adriela Ba Louu. Tomu stačily pouhé dvě minuty a po přesném pasu Limberského suverénně zakončil. V 81. minutě mohl přidat Ba Loua svůj druhý gól, tváří v tvář Fendrichovi ale vysoko přestřelil. Závěr už dohrávala Viktoria poměrně v poklidu, až na jeden moment, kdy si Hejda málem vstřelil vlastní gól. Domácí ale zachránila tyč. Hosty pak zase od vyššího přídělu zahazování šancí.