Velké očkovací centrum vznikne na okraji Plzně v areálu učiliště

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 12. únor 2021 09:11
20210211_082925 Zde vyroste velkokapacitní očkovací centrum. Foto: M. Osvaldová

Největší, tzv. velkokapacitní průtokové očkovací centrum, vyroste v následujících dnech v areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni na Skvrňanech. Od března by mělo být ve zkušebním provozu, kraj počítá s tím, že se v něm bude očkovat 1000-1200 lidí denně.

https://www.youtube.com/watch?v=ezILvc57t6k
Prostory u sálu. Foto: Plzeňský kraj

"Měli jsme možnost vybírat z několika míst, nakonec jsme se rozhodli pro sál odborného učiliště na Skvrňanech. Skýtá velké možnosti, je bezbariérový, splňuje všechny hygienické podmínky. Lidé se nebudou potkávat, jedním vchodem mohou vycházet, jiným vcházet," uvedla hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Od začátku bylo jasné, že velkokapacitní centrum vyroste v Plzni. "Máme zde velké množství středních škol, učilišť, univerzitu i velké firmy," vysvětlila hejtmanka. Původně se mluvilo o areálu DEPO2015, tato možnost ale nakonec padla. "Dívali jsme se na zázemí, a když jsme to porovnávali, tak jsme došli k závěru, že bude lepší sál učiliště. Je to přístupnější místo, je nové a neomezíme tam jakoukoli činnost škol, které tam jsou. Navíc jsme hledali zařízení, kde budeme vědět, že tam to centrum může být i v říjnu a listopadu tak, jak dlouho ho budeme potřebovat. A navíc se jedná o zařízení kraje, takže nebudou velké náklady," dodala Mauritzová. Dalším uvažovaným místem podle hejtmanky byly prostory Techmanie či pivovaru. "Zvažovali jsme i tělocvičny u škol. Všude ale platilo to, že když dojde k možnosti uvolnění života, tak bychom tam bránili aktivitám," vysvětlila.

Sál, který se promění v očkovací centrum. Foto: PK

Očkovací centrum vybuduje kraj do konce února, ve zkušebním provozu pak má být od 1. března. "Bude v něm šest boxů s tím, že jsme ho schopni rozšířit operativně v případě potřeby až na osm," dodala Mauritzová.

Podle vedoucího odboru bezpečnosti a krizového řízení Radka Svobody kraj aktuálně provádí poptávku po panelech, kterými budou odděleny jednotlivé boxy. "V průběhu příštího týdne by se to mohlo začít navážet a stavět," upřesnil Svoboda.

O tom, že velké očkovací centrum nebude v areálu DEPO2015 jsme psali zde.