V ulicích Plzně jezdí nový trolejbus. Kdy se s ním svezou cestující?

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 2. červen 2022 17:46
V ulicích Plzně jezdí nový trolejbus. Kdy se s ním svezou cestující? Foto: Škoda

Zcela nový typ dvanáctimetrového trolejbusu Škoda T´CITY je k vidění v ulicích Plzně. Během zkušebních jízd podstoupí v západočeské metropoli řadu testů, aby mohl absolvovat typové a homologační zkoušky. První pasažéři by se s ním mohli svézt v průběhu prázdnin.

Vozidlo je vybaveno bateriemi pro jízdu mimo trakční vedení a nabídne tak budoucím dopravcům větší flexibilitu v přepravě. V budoucnu však bude skupina nabízet i vozidlo bez baterie. Autobus pojme celkem 85 cestujících a nabízí 27 míst k sezení a jedno místo pro kočárek. Maximální rychlost, kterou může jet, je 65 kilometrů v hodině.

Mezi testované parametry patří ověření jízdních vlastností, ale například také testování softwaru. Během prázdnin by se novým trolejbusem v Plzni měli svézt první pasažéři v rámci zkušebních jízd s cestujícími. Nový typ trolejbusu je vybaven klimatizací pro zajištění vyššího komfortu pro cestující, disponuje také moderním informačním a odbavovacím systémem.

"Jsem velmi ráda, že máme nové vlastní trolejbusy, které navazují na naši šestaosmdesátiletou tradici. Věřím, že nové trolejbusy Škoda T'CITY budou stejně oblíbené, jako byly naše předchozí produkty," uvedla Tanya Altmann, Prezidentka produktové řady Bus ve Škoda Group.