V Plzni se uskutečnila první česká konference pro muže, kteří chtějí mít doma pohodu

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 21. leden 2023 20:20
V Plzni se uskutečnila první česká konference pro muže, kteří chtějí mít doma pohodu Sláva Černý s přednáškou Z oběti tvůrcem svého života. Foto: Klub odvážných chlapů

V sobotu 21. ledna se v Papírně Plzeň uskutečnila historicky první česká konference pro muže v Plzni. Celkem osm mužů z Klubu odvážných chlapů (KOCH) se svěřilo s příběhy o tom, jak dokázali své životy změnit k lepšímu. Cílem konference Buď vzorem bylo ukázat funkční mužské vzory, které v dnešní společnosti často chybí.

„Role muže je pro domácí pohodu klíčová. Aby v tradiční rodině byla kontinuálně radost, pohoda a bezpečí, potřebuje být muž psychicky silný a být oporou pro sebe, ženu a děti. Potřebuje však inspiraci od ostatních mužů, aby se od nich mohl učit a zároveň jim pomoct. Jen tak má mnohem větší šanci stát se vzorem pro své děti a široké okolí. Tak se naše společnost může pozvednout a zdravě fungovat,” uvedl Slavomír Černý z projektu Restart muže, který akci pořádal.

Přednášející muži sdíleli své konkrétní postupy, zkušenosti, a také odpovídali na otázky publika. Na konferenci vystoupil organizátor a lektor Slavomír Černý s příspěvkem Z oběti tvůrcem svého života. Prozradil, jak přejít z módu přežívání do módu života, který dává smysl, baví, naplňuje radostí a štěstím. Psycholog Milan Studnička na konferenci promluvil o tom, co mu pomohlo dostat se z těžkých životních situací a vrátit se zpět do radostného života. Libor Živný pohovořil o tom, jak hrdinství v rodině nepomáhá. Libor je se svojí ženou 30 let, do KOCHu přišel těsně před rozpadem manželství a dokázal ho vzkřísit.

David Kuchař se podělil o návod na to, jak se stát pro děti tátou s velkým T. Mluvil o tom, jak si výchovu maloval v růžových barvách - s respektem a úctou a najednou skončil tak, že jeho syn se před ním schovávala pod stůl, protože na něj řval. David příběh otočil a dnes ho syn i dcera vítají s radostí a úsměvem, chtějí s ním trávit čas jak doma, tak i v práci. Daniel Dvořák pak například promluvil o svém procitnutí do života. Jak se probudil z role oběti a stal se mužem, milujícím partnerem a chápajícím otcem, který přestal řešit všechno kolem, své bolístky a začal vnímat a užívat si každodenní krásy v kruhu rodiny a přátel.