V Plzeňském kraji přibylo v pondělí 558 případů koronaviru

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 29. prosinec 2020 11:13
Koronavirus Ilustrační foto: Pixabay

V Plzeňském kraji v pondělí testy potvrdily 558 nových případů nákazy koronavirem. Je to podobný počet jako před vánočními svátky, přes které se denní nárůst nových případů snížil. Index protiepidemického systému PES zůstává v kraji třetí den na hodnotě 66, což odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti. V celé zemi ale i dnes platí pátý, nejvyšší stupeň pohotovosti. Celostátní index PES se dnes rovněž třetí den drží na hodnotě 71. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od začátku epidemie letos na jaře potvrdily testy v kraji celkem 36.737 nákaz koronavirem, z toho bylo v prosinci zatím zjištěno 7999 nákaz, tedy zhruba pětina. V kraji od jara zemřelo 555 lidí, kteří měli nemoc covid-19. V pondělí zemřeli dva lidé, za prodloužený vánoční víkend od Štědrého dne do neděle zemřelo 26 lidí. V kraji je nyní podle statistik ministerstva 5002 aktivních případů koronaviru.

Index v protiepidemickém systému PES je nejvyšší v okrese Rokycany, kde stoupl s pondělní hodnoty 76 na dnešní 80, v okrese Plzeň-jih je hodnota 74? v okresech Domažlice, Plzeň-město a Plzeň-sever je na hodnotě 71. Na Klatovsku index klesl od pondělí na dnešní hodnotu 69 a nejnižší zůstává na Tachovsku, kde se snížil z pondělní hodnoty 66 na dnešní 64.

čtk