V Křimicích otevřeli Poštu Partner Plus, díky tomu „přežila“ pobočka ve Skvrňanech

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 11. červenec 2023 14:17
V Křimicích otevřeli Poštu Partner Plus, díky tomu „přežila“ pobočka ve Skvrňanech Foto: město Plzeň

V Plzni-Křimicích už funguje pobočka Pošty Partner Plus. Díky dohodě města, centrálního obvodu a právě Městského obvodu Plzeň 6 zůstala zachována pošta číslo 18 ve Skvrňanech v Macháčkově ulici, která původně měla být s poštou v Černicích z pozice rozhodnutí vlády a státního podniku zrušena.

 

Pota2Městu Plzni se po jednání s Českou poštou a starostou Křimic a starostou plzeňského centrálního obvodu podařilo zachovat právě skvrňanskou pobočku. Její záchrana byla možná díky kompromisu, kdy se z pošty v pátém městském obvodě stala Pošta Partner Plus a její provoz na sebe převzalo město.

„Zpočátku byla situace složitá a jednání nebyla jednoduchá. Těší mě, že se vše podařilo a společně jsme mohli pobočku otevřít. Poštovní služby tak zůstávají pro občany Křimic, ale i Skvrňan a Černic zachovány. Je to důkaz toho, že v Plzni umíme spolupracovat,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Podle starosty Křimic Víta Mojžíše poštu využívá mnoho místních, ale i lidí z okolí. "Rádi jsme přispěli k tomu, že v Plzni zůstala zachována pošta ve Skvrňanech, která původně měla být zrušena,“ sdělil.

O zrušení 300 provozoven po celé České republice rozhodlo na jaře letošního roku ministerstvo vnitra, pod které strategický podnik spadá. V souvislostí s Plzní pošta na jaře původně avizovala zrušení 12 respektive 13 poboček z 26, které se na území města nachází. Plány přitom vyvolaly ostré reakce vedení města a starostů obvodů, začala tak vyjednávání. Městu Plzni se na jaře podařilo rovněž dojednat, že otevřená zůstane i pošta číslo 9 v Obchodním centru Olympia.