V karanténě bylo v kraji už 123 lidí, nákaza se u žádného z testovaných zatím nepotvrdila

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 4. březen 2020 16:04
nemocna zena ilustrační foto

V Plzeňském kraji bylo zatím kvůli novému typu koronaviru testováno 40 lidí. Krajská hygienická stanice eviduje v kraji 123 lidí v karanténě, u 26 lidí už byla karanténa ukončena. Aktuální informace zveřejnila Krajská hygienická stanice na svém webu. Počty lidí, kteří jsou v karanténě, se zvyšují. V pondělí jich bylo 83.

Plzeňská fakultní nemocnice vyšetřila od konce ledna 34 lidí, další na výsledky testů čekají. "Tři osoby čekají na výsledky v domácí karanténě, jeden pacient je hospitalizován na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny v izolaci a druhá pacientka je hospitalizována na Klinice pneumologie a ftizeologie," řekl ve středu zastupující náměstek ředitele nemocnice pro léčebně preventivní péči Eduard Kasal.

Pacienty k testování doporučila do nemocnice Krajská hygienická stanice v Plzni, protože splnili epidemiologická a klinická kritéria. Pobývali v severní Itálii, Jižní Koreji, na Filipínách či v Thajsku, doplnil Kasal.

Koronavirem se dnes mimo jiné zabývala také porada krizového štábu Plzeňského kraje, která se koná pravidelně každý rok. "Plzeňský kraj se v této souvislosti chce předzásobit ochrannými pomůckami, proto se v současné době shromažďují údaje o počtech ochranných pomůcek, které bude nutné zakoupit," řekla mluvčí kraje Alena Marešová.

I když v kraji se zatím virus neprokázal, sociální a zdravotnická zařízení už přijímají opatření. Návštěvy zakázal například plzeňský Městský ústav sociálních služeb, v jehož zařízeních je přes 400 seniorů, na vybraných odděleních zakázala návštěvy Psychiatrická nemocnice v Dobřanech. Diecézní a Městská charita Plzeň zakázaly zatím návštěvy v domovech pro seniory sv. Jiří a sv. Alžběty a v domově se zvláštním režimem sv. Aloise pro klienty s demencí, řekl ředitel Diecézní charity Jiří Lodr.

čtk