V havarovaném autě se zranil muž, který měl předtím přepadnout čerpací stanici

Tak skončil na svodidlech řidič, který měl po přepadení čerpací stanice prchat před policisty. Foto: HZSPK

Velké překvapení přineslo vyšetřování nehody vážné nehody, která se stala v pondělí večer mezi Kralovicemi a Plasy. Na našem serveru Plzen.cz jsme včera informovali, že tam havaroval čtyřiadvacetiletý řidič s vozem Fiat Croma, který nezvládl řízení a po smyku narazil do svodidel. Opři nehodě se zranil. Teprve později vyšlo najevo, že se jedná o ozbrojeného pachatele, který měl krátce předtím přepadnout benzinovou čerpací stanici.

foto: HZS PK

„V pondělí kolem 19.00 hodin se v obci na severním Plzeňsku stalo loupežné přepadení benzinové čerpací stanice. Z pokladny tam odcizil ozbrojený pachatel finanční hotovost v řádu několika tisíc korun. Na místo bylo vysláno několik policejních hlídek, před jednou z nich pak pachatel ujížděl ve vozidle Fiat Croma. Mezi obcemi Plasy a Kralovice řidič nezvládl řízení, vozidlo uvedl do smyku a narazil do svodidel. Při havárii byl zraněný, a tak byl z místa převezen záchrannou službou do nemocnice,“ uvedla k nehodě mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Foto: HZSPK

Možné ovlivnění alkoholem nebo jinými návykovými látkami bude podle informací policejní mluvčí zřejmé až na základě výsledků provedeného odběru krve. „V tuto chvíli je zadržený muž v policejní cele. Policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupeže. Státnímu zástupci bude po obvinění podávat podnět k návrhu na vzetí dotyčného do vazby,“ dodala mluvčí policie Dagmar Jiroušková.