Vnikl na cizí pozemek. Při nechtěné návštěvě za sebou zanechal výkaly

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. říjen 2019 09:23
Policie - pomahat a chranit ilustrační foto

Pořádnou stopu po sobě zanechal devětadvacetiletý muž z Plané při vloupání se na cizí pozemek. Na jedné zahradě po sobě zanechal exkrementy. 

Podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové ve druhé polovině července letošního roku v Plané vnikl muž na pozemek jednoho domu, kde se na zahradě vykálel poblíž keře rybízu. "Před vykonáním potřeby vnikl do skleníku a do garáže, které prohledal, a nic neodcizil. Navíc poškodil garážová vrata, kterými se původně do garáže chtěl dostat. Dále se pokusil překonat vrata do sklepa, ale ani tam se mu nepodařilo vniknout. Poté mezi keři rybízů přelezl přes plot na sousední zahradu, kde svým pohybem dělal hluk, a tak vzbudil jednoho z obyvatel domu. Ještě před tím, než před ním utekl, snažil se vniknout do kryté pergoly u domu," popsala Jiroušková. Svým jednáním tak pachatel způsobil na poškozených věcech škodu za bezmála 700 korun.

Plánští policisté na základě provedeného šetření zjistili, že se měl uvedeného jednání dopustit devětadvacetiletý muž z Plané. "V úterý jsme mu proto sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže ve stádiu pokusu. Policisté ve věci vedou zkrácené přípravné řízení," dodala mluvčí.