V Domažlicích byl velikonoční trh

Zveřejněno v Video
Od - čtvrtek, 28. březen 2024 13:45

Média

Koupit si na svátky nějakou maličkost nebo dobrotu. Zabavit se a poslechnout si hudbu. Tak to byl velikonoční trh na náměstí v Domažlicích, který tam pořádala soukromá firma ve spolupráci s městem. K mání bylo dokonce i velikonoční pivo z tamějšího pivovaru. I přesto, že bylo poměrně chladno, lidé si to užívali.

Domažlice, historické náměstí. Stánky plné dobrot, ale i velikonočního zboží. Atrakce pro děti a muzika. Tak vypadal velikonoční trh, který se tady uskutečnil. „My jsme se snažili vybrat takový, aby byl, jak se říká pestrý sortiment, aby si přišli na své všichni, aby vlastně jsme udělali takovou rodinnou akci. To znamená, pro děti tady máme dětské dílničky, máme tady malování kraslic, máme tady výrobu dřevěných hraček, potom pro děti dočasné tetování. No a pro ty dospělé pak vepřové hody, velikonoční pivo, občerstvení, langoše, bramboráky, trdelníky, uzeniny. Co k tomu trhu zkrátka patří,“ prozradil pořadatel trhu Jaroslav Lagron. „No, my vždy nějakou maličkost, my toho máme doma a vždy nějakou maličkost si koupíme pro radost. Máme doma malé děti, vnoučátka, pravnoučátka, tak vždy nějakou maličkost někomu. Buď pro nás nebo darujeme. Většinou darujeme,“ řekla s úsměvem starší žena. „Přišli jsme na jídlo a malá se přišla namalovat postavičku ze sádry,“ doplnil mladý muž.

U velikonoční pohody nesměla samozřejmě chybět muzika. „Teď nám tady momentálně hrají Mrákovské heligonky, zhruba od dvou hodin nám vystoupí z Plzně duo Maniacs Accordions a tuším pak zhruba od 17. hodiny tak kapela Fousy,“ uzavřel Jaroslav Lagron.

Domažlice ovládl velikonoční trh. foto TV ZAK