Miroslav Sedláček

Miroslav Sedláček

pátek, 24. květen 2024 15:35

Hledá se stavitel mostu Plasy

Ředitelství silnic a dálnic udělalo další krok k tomu, aby se mohl začít stavět silniční obchvat Plas na severním Plzeňsku. Začalo hledat firmu, která postaví most přes hluboké údolí řeky Střely. Bude se jednat o nejvyšší most v republice a jeho předpokládaná cena bude 530 milionů korun. Naplno se začne stavět příští rok.

pátek, 24. květen 2024 09:17

Senioři z trojky vyrazili na vycházku

Senioři z centrálního obvodu města Plzně vyrazili na společnou vycházku Nordic Walking s vedením obvodu. Pro tento rok byla první, ale uskuteční se i další. Pro seniory to byla výborná příležitost, jak si chůzi s hůlkami vyzkoušet a osvojit.

středa, 22. květen 2024 16:50

Blížejov byl pod vodou

Varování meteorologů se naplnilo a Plzeňský kraj se už od úterního večera potýkal se silnými bouřkami. V některých lokalitách dokonce vznikly lokální potopy. Nejvíce zasažené bylo Domažlicko a Tachovsko.

středa, 22. květen 2024 15:54

V Nové Roli byl Den rodin

V Nové Roli na Karlovarsku se konal takzvaný Den rodin. Na koupališti byly pro lidi připraveny stánky nejen s dobrotami, ale se sociálním poradenstvím. To vše doprovázel kulturní program. Den rodin by se měl v Nové Roli stát novou tradicí.

úterý, 21. květen 2024 14:27

Opravuje se dálniční obchvat Plzně

Na řidiče, kteří jezdí po dálničním obchvatu Plzně, čekají komplikace. Ředitelství silnic a dálnic začalo s jeho opravou. Konkrétně se jedná o desetikilometrový úsek od tunelu Valík směrem na Rozvadov. Doprava je tam svedena do jednoho protisměrného pruhu. Práce mají trvat 80 dnů.

úterý, 21. květen 2024 13:48

Kapybara dostala jméno Bára

Plzeňská Doubravka se stala kmotrem hlodavce Kapybara ze zoologické zahrady. Tato ani ne dva roky stará samička dostala jméno Bára. Na slavnostní předání kapybary do kmotrovství Doubravky přihlížely samozřejmě děti z mateřské školy, které městský obvod pravidelně do zoo zve.

pátek, 17. květen 2024 13:15

Aš láká nejen sportovce

Turistický a sportovní areál u vrchu Háj v Aši žije celoročním životem. Doslova a do písmene. V současné době se připravuje na velmi významnou akci. Tou je AC Heatink Cup, tedy závod horských kol, který je dokonce registrovaný u mezinárodní cyklistické unie. Těch se koná v republice pouhých pět.

pátek, 17. květen 2024 13:11

U nemocnice v Rokycanech opravují cestu

Hlavní příjezdová cesta k nemocnici v Rokycanech prochází v těchto dnech opravou. Pro řidiče to znamená, že bude tento a příští víkend zcela zavřená. Komunikace už byla samá záplata a plná děr a po opravě přímo volala.

čtvrtek, 16. květen 2024 12:01

Nová čtvrť nahradí kasárna na Slovanech

Bývalá kasárna na Slovanech se začínají měnit. Společnost APB tento prostor vyčistila a připravila pro stavbu nové rezidenční čtvrti. Ve středu se tam uskutečnilo slavnostní představení studie. Stavět se ale začne nejdřív za tři roky.

středa, 15. květen 2024 14:42

Vysokou Libyní neprojedete

Až do července musí vydržet lidé útrapy, které jim působí celková rekonstrukce silničního průtahu Vysokou Libyní. Ta sice začala už vloni v sedmém měsíci, ale stále není hotovo a auta tady neprojedou. I přes dopravní značení se o to ale pokoušejí hlavně kamiony, které tady spadnou do pasti.

Strana 1 z 9