Aktualizováno: V areálu Střední zdravotnické školy v Plzni unikla neznámá látka, záchranáři ošetřili už 28 osob, část z nich v MHD!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 26. září 2023 14:40
Aktualizováno: V areálu Střední zdravotnické školy v Plzni unikla neznámá látka, záchranáři ošetřili už 28 osob, část z nich v MHD! Foto: ZZS PK

Aktualizováno 15:34 Prozatím neznámá látka unikla v areálu Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické na Karlovarské třídě v Plzni. Celkem 28 dívek skončilo v péči záchranářů, 22 z nich si převzali lékaři přímo v areálu, dalších 6 pak následně při jízdě městskou hromadnou dopravou.

Záchranné složky vyjížděly na místo kolem 13:30. "V péči jsme měli 22 zasažených slečen v areálu zdravotnické školy a 6 slečen mimo areál v MHD. U všech jsou pozorovány stejné zdravotní obtíže slabost, nevolnost, pocit na omdlení," potvrdila mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová. Počet zasažených se ale může zvyšovat právě v souvislosti s tím, že některé studentky odešly domů i přesto, že jim bylo špatně. Únik řeší záchranáři v režimu hromadného postižení osob. 

Co za látku mohlo do ovzduší uniknout, není zatím jasné. "Nejdřív se údajně udělalo špatně jedné studentce, následně jsme zjistili, že těch nevolností bylo víc na různých místech školy. Objekt jsme už třikrát pošli a měřili jsme, co mohlo problémy způsobit, ale nenašli jsme nic, žádný zdroj. Nevíme zatím, co se mohlo stát. Snažíme se dohledat, z čeho by to mohlo být," popsal velicí důstojník hasičů Jan Beran.