Opilý řidič srazil a usmrtil srnu

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 26. září 2023 17:03
Opilý řidič srazil a usmrtil srnu ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Noční jízda vyjde hodně draho sedmadvacetiletému řidiči. Srazil a usmrtil srnu, která mu vběhla do cesty v Plzni na hlavním tahu I/20. A jak se následně ukázalo, byl muž silně opilý.

"V pondělí ve dvě hodiny v noci řídil sedmadvacetiletý řidič osobní vozidlo tovární značky Škoda Roomster po vozovce I. třídy č. 20 v Plzni od ulice Pod Dálnicí a v prostoru pravotočivé zatáčky pod přemostěním sjezdu mu z levé strany náhle vběhla do jízdy dráhy srna a došlo ke střetu," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob, srna byla odmrštěná na vozovku a uhynulá zůstala ležet v levém jízdním pruhu. "Řidič se na výzvu dopravních policistů podrobil dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 1,71 promile alkoholu v krvi. S ohledem na to se pak podrobil v lékařském zařízení lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," doplnila.

V souvislosti s touto dopravní nehodou policisté apelují na řidiče, aby nezapomínali na nulovou toleranci alkoholu za volantem. "Podle zákona řidič nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku během jízdy, bezprostředně po požití alkoholu nebo jiné návykové látky či v takové době po požití, kdy by mohl být ještě pod vlivem," uvedla mluvčí policie.

Příchozí podzimní období patří podle Brožové k těm nejrizikovějším v roce z hlediska střetů aut se zvěří. "K těmto dopravním nehodám dochází téměř denně. Riziková jsou hlavně brzká rána a večery. V případě, že je srážka nevyhnutelná, doporučuje se snížit rychlost a zpomalit natolik, jak to okolnosti umožní. V žádném případě se nevyhýbat střetu přejetím do protisměru, hrozí tím totiž nebezpečí nejen pro nás, ale i pro ostatní," dodala.