V areálu Škodaland nově zaparkují i obytné vozy

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 8. říjen 2021 12:11
V areálu Škodaland nově zaparkují i obytné vozy Foto: ÚMO Plzeň 3

Až pět míst pro obytné vozy (tzv. stellplatzů) rozdílné délky vznikne do začátku příští letní sezóny na parkovišti u multifunkčního areálu Škodaland. Začátkem října proběhla zkouška, která ověřila, zda je na parkovišti dostatek prostoru pro obytné vozy a manipulaci s nimi.

stellplatz škodaland1„Sám jsem nadšený karavanista a těší mě, že vybudováním těchto stání doplníme infrastrukturu, která u nás zatím není dostatečná, a tím se nejen přiblížíme západní Evropě, kde jsou tato místa běžná, ale také naše krásné město turisticky zatraktivníme a přilákáme více návštěvníků,“ uvedl starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

Podle prvního místostarosty obvodu Petra Balouna se díky vybudování stellplatzu rozšíří služby, které poskytuje areál Škodaland. Nyní jsme zahájili přípravu podkladů pro tento projekt a chtěli bychom vše dokončit před startem letní sezóny v příštím roce,“ doplnil Baloun.

Pro karavany bude na stellplatzu možnost doplnit si čistou vodu, připojit se na elektrickou energii, vypustit šedou vodu z kuchyňky včetně možnosti vyprázdnění WC kazet.

Foto: ÚMO Plzeň 3