Úspěšná generálka. Viktoria v přípravě neprohrála

Od - čtvrtek, 15. červenec 2021 16:46
Úspěšná generálka. Viktoria v přípravě neprohrála foto: FCVP

V posledním přípravném utkání před nadcházející sezonou zvítězila Viktoria Plzeň nad ruským celkem Arsenal Tula. O výhře 1:0 rozhodl kanonýr Jean-David Beauguel.

Plzeň byla od úvodu aktivnějším týmem na hřišti. Blízko gólu byla v 15. minutě po rohovém kopu, zakončující Jean-David Beauguel nejprve trefil břevno a dorážející Jakub Brabec pak bránící hráče Tuly. Tři minuty nato byl rostoucí tlak odměněn gólem. Skvělý centr Joela Kayamby uklidil do sítě z předbrankového prostoru Jean-David Beauguel. Aktivní Kayamba byl i u další šance, tentokráte po přihrávce Pavla Buchy v roli zakončovatele, ale narazil jen na připraveného brankáře Jegora Šamova. Zajímavý pokus v první půli předvedl také Jhon Mosquera, nůžkami ze strany ale poslal balon vedle branky. Po poločase tak Viktoria vedla 1:0.

Do druhého dějství vstoupila Plzeň stejně aktivně. Dobrou možnost měl opět Beauguel, nicméně Šamov byl připraven. V 72. minutě připravoval francouzský útočník šanci pro Jana Kopice, který hlavičkoval těsně vedle brány. Činit se musel také Aleš Hruška, deset minut před koncem vychytal velkou šanci Jevgenije Markova a chvíli poté i střelecký pokus Sergeje Tkačeva. Nic zajímavého už se poté nestalo, Viktoria tak porazila Arsenal Tula 1:0!