Na řidiče čeká další komplikace

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 17. červenec 2021 06:53

Silnici na příjezdu z Prahy do Plzně čeká rekonstrukce za 36,72 milionů korun. 3,2 kilometru dlouhý úsek od odbočky na Kyšice až po Hřbitovní ulici na Doubravce by měl být hotový 7. listopadu letošního roku. Opravy začnou v pondělí 19. července.

"Jedná se o opravu zhruba 3,2 kilometru dlouhého úseku směrově rozdělené komunikace I/26 na příjezdu do Plzně. Přesné staničení opravy je mezi kilometry 2,74 – 5,94 ve směru na Plzeň, a to od mimoúrovňové křižovatky se silnicí 180 až po ulici Hřbitovní v Plzni," potvrdil Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic.

V rámci stavebních prací dojde podle Kolouška k výměně a zesílení konstrukce vozovky, položeno bude nové asfaltové souvrství. Součástí stavby je výměna odvodňovacích žlabů a silničních obrub. "Vyměněno bude také oplocení v bezprostřední blízkosti komunikace. Rekonstrukcí projde i samostatný sjezd na větvi mimoúrovňové křižovatky s ulicí K Fořtovně, který se na hlavní trase nachází," popsal Koloušek.

V průběhu rekonstrukce nedojde k úplnému uzavření silnice. Doprava bude svedena do jednoho jízdního pruhu. "V závislosti na aktuální fázi stavby bude doprava případně převedena do levého jízdního pásu. Zde pak bude vedena v režimu 1+1," dodal Koloušek.