Tvoř svou budoucnost s FEL

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 19. březen 2021 09:48
01 Foto: FEL

Často přemýšlíte o tom, co nám přinese budoucnost? Zajímají vás moderní technologie? Doufáte, že nám budou usnadňovat život, ale budou také zároveň šetrné k přírodě? Chcete se na jejich vývoji podílet?

Fakulta elektrotechnická (FEL) na Západočeské univerzitě v Plzni pomáhá měnit svět. Patří k nejmoderněji vybaveným elektrotechnickým fakultám v Evropě s letitou tradicí. Byla založena v roce 1949 jako součást tehdejší Vysoké školy strojní a elektrotechnické. V současné době zde studuje téměř 1000 studentů v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech. Fakulta aktivně spolupracuje s více než 70 univerzitami po celém světě, kde mají studenti a studentky možnost strávit část svého studia v zahraničí. Zájemci na FEL mohou studovat elektrotechniku, informační a komunikační technologie, energetiku, nové materiály, robotiku a řadu dalších perspektivních oblastí, které hýbou současnou společností.

Studenti a akademičtí pracovníci mají jedinečnou možnost realizovat své nápady nejen v mnoha špičkově vybavených laboratořích, ale také v dílně Makerspace, kde dostávají prostor a nástroje, které jim umožňují pracovat na svých projektech, semestrálních nebo diplomových pracích. Zároveň se také mohou učit od vývojářů a výzkumníků FEL a RICE (Research and Innovation Centre for Electrical Engineering), které je taktéž součástí fakulty.

Chcete-li mít dobré uplatnění, pracovat ve firmách jako je Škoda, Siemens, Mercedes Benz, Panasonic, VW nebo ABB, stát se vědcem, vědkyní, studovat v zahraničí, tak je FEL pro vás ta správná volba!

Využijte možnost ubytování na kolejích, stipendií nebo příspěvku na dopravu pro studenty 1. ročníku. Na FEL je navíc vše na jednom místě. Výuka, menza i sport. Nenechte si ujít studentský život v jednom z nejhezčích měst České republiky.

Přihlášky pro bakalářské, magisterské i doktorské studijní programy přijímáme do 15. dubna! A přijímaček se bát nemusíte. Studenty přijímáme na základě úspěšného složení maturitní zkoušky a výsledků ze střední školy. Chceme zkrátka přiblížit vědu všem, kteří o ni mají zájem.

Více informací na www.fel.zcu.cz. Sledujte nás na FacebookuYouTube.

 

Fotogalerie

View the embedded image gallery online at:
https://www.plzen.cz/tvor-svou-budoucnost-s-fel#sigProId9f5a69d7ed