Tři indiáni míří na mistrovství světa juniorů. Kdo si věřil a pro koho je to splněný sen?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 11. prosinec 2020 21:37
jiricek David Jiříček. Foto: HC Škoda Plzeň

Do užšího výběru, který pocestuje na mistrovství světa do 20 let, se vešli tři hráči Škody Plzeň. Trenér Karel Mlejnek ukázal na obránce Davida Jiříčka a útočníky Filipa Přikryla a Martina Langa.

"Trenéři se nás snažili držet nohama na zemi, abychom si nemysleli, že to máme někdo jisté. Zápasy mezi sebou byly v dobrém tempu, všichni dělali vše pro to, aby jeli. Soustředil jsem se, abych předvedl svoje maximum. Reprezentovat je pro mě nejvíc, obléci český dres bylo už odmala mým snem. Jsem hrozně šťastný," prohlásil Filip Přikryl.

Nejmladším hráčem výběru bude David Jiříček, čerstvě sedmnáctiletý bek, který jako nejmladší hráč v samostatné české historii debutoval v reprezentaci dospělých. "Doufal jsem, že tam budu mít místo a do týmu se dostanu. Ale není všem dnům konec. Tři hráči poletí a nakonec si nezahrají," prohlásil.

Zatímco loni Martin Lang zažíval pocity vyřazení z týmu, teď se dočkal a věří, že se dostane i na finální soupisku. "Popravdě jsem v to trochu doufal, chtěl jsem si spravit náladu, když mi to minulý rok nevyšlo. Tak doufám, že tento rok to vyjde, dám do toho všechno. Určitě to byl nějaký první krok, ještě ale není hotovo, je o co bojovat. Chci být mezi těmi, co si zahrají," uvedl Lang.

Nominace těchto tří hráčů nepřekvapila asistenta trenéra Plzně Jiřího Hanzlíka. "O Davidovi (Jiříčkovi, pozn. red.) není sporu, ten se vypracoval, hraje v extralize a jeho místo je nezpochybnitelné. Ti dva (Přikryl, Lang, pozn. red.) jsou tam dlouhodobě. Takže pro mě to není žádné překvapení," prohlásil Hanzlík.

Česká reprezentace se přesune do dějiště šampionátu v neděli 13. prosince. Samotný šampionát začíná 25. prosince, vítěz bude znám 5. ledna. V rámci přípravy český tým odehraje zápasy s Finskem (21.12.2020) a dokonce na Štědrý den s Německem. Samotný turnaj začíná o dva dny později proti Švédsku, následují střetnutí s Ruskem, USA a na závěr skupiny B na Silvestra s Rakouskem.