Tento víkend se koná již po dvaatřicáté oblíbený pochod Hornobřízský puchýř!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pátek, 17. březen 2023 10:41
Tento víkend se koná již po dvaatřicáté oblíbený pochod Hornobřízský puchýř! Ilustrtační foto: FB Hornobřízský puchýř

Pionýrská skupina Horní Bříza ve spolupráci s KČT TJ TATRAN TŘEMOŠNÁ bude pořádat ve dnech 17. - 18. 3. tradiční pochod Hornobřízský puchýř - Memoriál Jardy Nováka. Zváni jsou nejen zdatní turisté, ale i ti, kteří se chtějí jen projít a udělat něco pro zdraví na čerstvém vzduchu.

Trasy pochodu jsou vedeny okolím Horní Břízy; oblastí situovanou 15 km severně od Plzně, lokalitou Plzeňského kraje zaměřenou na keramický průmysl a těžbu kaolinu. Centrum celého pochodu bude v Masarykově základní škole v Horní Bříze. Zde naleznou účastníci organizátora akce, registraci, ubytování (v tělocvičně ZŠ), bufet a především start a cíl všech připravených tras pochodu (kromě trasy 50 km). Do školy se vstupuje zadním vchodem od místního penzionu. Do školy bude umožněn vstup od pátku 17. 3. od 15:00).

Start pochodu:
Pátek 17. 3. - od 15:00 do 18:00 - trasa 10 km - Horní Bříza Masarykova ZŠ
Sobota 18. 3. - od 6:30 do 11:00 – trasy 6, 13, 16 a 22 km – Horní Bříza Masarykova ZŠ
Sobota 18. 3. - od 6:30 do 8:15 – trasa 35 km – Horní Bříza Masarykova ZŠ
Sobota 18. 3. - od 6:30 do 7:00 – trasa 50 km – Konstantinovy Lázně, vlakové nádraží. Do místa startu je vypraven speciální autobus. Autobus bude odjíždět v 5:50 z Horní Břízy (autobusová zastávka "Horní Bříza - Sídliště").
Zájemci tak mají možnost dojet například osobním automobilem do Horní Břízy, odtud následně autobusem do místa startu - Konstantinovy Lázně, vlakové nádraží. Po trase dojdou zpět do Horní Břízy. Cesta speciálním autobusem je zpoplatněna a vážným zájemcům organizátoři doporučují předem se nahlásit na e-mail. Počet míst je omezen, ale vzhledem k tomu, že je určen jen pro trasu 50 km, organizátoři nepředpokládají, že by byl nedostatek míst. Po dohodě s dopravcem nabízí organizátoři i možnost nastoupení do autobusu v Plzni - zastávka "Severka", jedná se o zastávku autobusu MHD č. 30, Severka v ulici Studentská!!!

Cíl:
Pátek od 18:00 do 21:00 – Horní Bříza Masarykova ZŠ
Sobota od 10:00 do 18:30 – Horní Bříza Masarykova ZŠ

Stručný popis tras:
Pátek
10 km - okolí Horní Břízy
Sobota
7 km – okolí Horní Břízy, kočárková trasa celá sjízdná, úkoly pro děti
13 km – Horní Bříza – Krkavec – Ledce – Horní Bříza
16 km – Horní Bříza – Krkavec – Chotíkov – Ledce – Horní Bříza
22 km – Horní Bříza – Krkavec – Plzeň – Chotíkov – Ledce – Horní Bříza
35 km – Horní Bříza – Krkavec – Chotíkov – Čeminy – Všeruby – Ledce – Horní Bříza
50 km – Konstantinovy Lázně – Potín – Pláň – Vojtěšín – Hubenov – Kunějovice – Všeruby – Ledce – Horní Bříza

Odměna
Na každého zúčastněného čeká pamětní list, pro zájemce pamětní razítko pochodu a razítko IVV. Dále bude oceněn nejvzdálenější a nejstarší účastník pochodu. Cenu také převezme nejpočetnější turistický kolektiv dospělých a nejpočetnější dětský kolektiv. Budou udělovány účastnické odznaky pochodu (kovový ražený odznak se znakem pochodu). Odznak získá zdarma ten, kdo absolvuje minimálně dva dny na této akci; po absolvování pouze jednoho dne nevzniká na odznak nárok zdarma - je však možno odznak získat s doplatkem 20,- Kč.

Ubytování bude možné po celou dobu trvání pochodu v Masarykově základní škole v Horní Bříze v tělocvičně na podlaze.
V místě startu a cíle bude zajištěn bufet (tj. přímo v budově základní školy). Jinak je stravování z vlastních zásob nebo lze využít nabídky některých restaurací v Horní Bříze, případně pak v hostincích a restauracích na trasách pochodu.