Tarotový horoskop na rok 2022

Zveřejněno v Aktuálně
Od - sobota, 1. leden 2022 06:56
tarot-2114403_1920 ilustrační. Foto: pixabay

Tarotový horoskop na rok 2022. Univerzální rada: Nechat se vést

BERAN – 2 holí, Viselec, 9 pohárů

Berani, počkejte si! Možná se vám v průběhu roku bude zdát, že věci běží příliš pomalu, nesouvisle a obtížně. Budete jako obvykle frfňat, že se nic neděje, že je všechno pořád stejný a že nemáte, do čeho vrtnout. V té největší otrávenosti přijde zásadní zlom, který rozežene mraky nad vašimi hlavami a nakopne vás obrovskou rychlostí ke správnému cíli. Naučíte se tím respektu a pokoře a také, že nejlepší rozhodnutí se dělají z klidu. Nakonec budete tančit radostí nad tím, co všechno se stalo, a že se to stále přesně tak, jak jste nechtěli. Nechte se vést!

BÝK – Páže pohárů, Spravedlnost, Poslední soud

Býci, nedivte se! Tento rok přijdete k zásadním posunům, průlomům a skvělým výsledkům jen jako slepí k houslím. Ať už máte rozjeté projekty, rozjednané smlouvy nebo rozbouřené vztahy, to podstatné se stane hlavně, když se o to nebudete snažit a naprosto bez vašich konkrétních zásluh. Vše důležité už jste pro to totiž udělali a letos nezbývá než sklízet. Zkuste se jen zamyslet, co všechno jste už vytvořili, na čem jste se podíleli a co tím doopravdy můžete získat. Když si to nezkazíte další urputnou snahou, nakonec budete mít i velký pocit zadostiučinění.

BLÍŽENCI – Smrt, Luna, 5 pohárů

Blíženci, pomalu! Tento rok vás zavede do hlubokých vod a temných uliček vaší mysli a přiměje vás dívat se na život, který kolem proudí, poněkud jinýma očima. Vaše emoce a pocity nabudou mnohem hlubších rozměrů a nejvíce to bude vidět na blízkých vztazích. Nic nebudete takové, jak to vypadalo a už vůbec ne takové, jak jste si představovali. Učit se budete hlavně rozumět sobě a chápat své pochody pod tím, co je obvykle vidět. Nedejte se úplně vyvést z rovnováhy a snažte se vždy vynořit z mořského dna vašich citů na bezpečnou mělčinu rozumu. Nakonec z toho vyjdete obohaceni, i když to v průběhu roku vůbec nemusí vypadat.

RAK – Páže mečů, Královna holí, 8 pohárů

Raci, připravte se! Nový rok vám přinese množství příležitostí, na nichž bude třeba ukázat, co umíte. Když se vydáte odhodlaně vpřed, seberete všechnu svou odvahu a zamíříte k cíli, může se to podařit. Ne všechno se vám letos sice povede, s některými představami bude třeba se rozloučit, ale možná jen udělají místo novým a lépe realizovatelným. Snažte se nepadat do apatie, nevzdávat se před koncem a pokračovat v cestě, i když se od původního plánu změní. Už jen tím, že ukážete své schopnosti, hodně získáte.

LEV – 9 holí, 6 mečů, Prázdná karta Mistr

Lvi, pusťte se! Nový rok má pro vás připravené nejedno překvapení. Nebude to asi přesně to, co jste chtěli, ale otevře vám to dveře k něčemu mnohem lepšímu. Netrvejte tedy na vaší verzi, pusťte svá přesvědčení a přestaňte lpět na tom, co vy považujete za jedinou možnou správnou cestu. Za dveřmi, do kterých odmítáte vstoupit, je toho mnohem víc, než jste kdy mohli znát. Otevřete je a nechte se vést. Rok 2022 to s vámi myslí opravdu dobře, možná lépe než vy sami se sebou.

PANNA – Slunce, Vůz, Císař

Panny, těšte se! Čeká na vás opravdu šťastný rok, pokud se tedy necháte unést. Bude třeba pustit veškerou kontrolu, kterou se děje ve svém životě snažíte ovládat a nechat život sám, aby vás dovedl přesně tam, kde máte být. Svítá vám na lepší časy, světlo nového roku vás naplní optimismem a ukáže správný směr vašim krokům. Sesedněte ze starých, chromých koňů, dopřejte jim odpočinek a nastupte na super rychlou vesmírnou loď, která vás přenese k velkým dobrodružstvím.  Už je to, co spatříte v dálce, se vám bude líbit a co teprve, až dorazíte do cíle. Nepřekážejte si tedy starými vzorci a dělejte vše nově a odvážně. Poklad bude větší, než jste si kdy uměli představit.

VÁHY – Věž, 7 pohárů, 10 pohárů

Váhy, nelekejte se! Začátkem roku vás možná stihne nějaká pohroma, tedy alespoň něco, co tak bude na první pohled vypadat. Přišla ale jen proto, aby vám jasně ukázala, v čem se mýlíte a co děláte úplně blbě. Jakmile tento otřes takto pochopíte, spatříte novou a krásnou cestu, která bude sice vyžadovat důvěru a ochotu se vzdát starých názorů a návyků, ale o to bude čistší a krásnější. Neděste se tedy změn, ač jsou strašidelné, přišly pro vaše dobro. Nechte si jimi rozmetat staré a nefunkční napadrť, a stavte na novém a krásném místě to, co už vydrží na věky.

ŠTÍR – 6 pentaklů, 10 pentaklů, 7 mečů a 5 mečů

Štíři, opatrně na peníze! Nový rok vás může nepříjemně vyzkoušet z toho, jak umíte dávat, brát a vůbec zacházet s hmotnými statky. Malou chybou nebo přehlédnutím, se z nich mohou stát totiž nedostatky. Dejte si pozor na to, kam co dáváte, co komu slibujete i jak se k vaší materiální stránce života chováte. Nedocenění nebo přecenění sebe sama i roli peněz a majetku ve vašem životě, se může snadno zvrtnout v nepříjemný problém. Nezapomínejte na lidi kolem sebe, na své i jejich srdce a vnímejte vztahy a lásku na prvním místě svého žebříčku hodnot. Pak se vám nemůže nic stát.

STŘELEC – Královna pentaklů, Páže pentaklů, Král pentaklů

Střelci, nebuďte sami! V novém roce pro vás rodina bude důležitější než kdy jindy. Ať už její jednotliví členové nebo lidé jako celek, vaším úkolem bude být s nimi, pracovat pro ně a jednat ve jménu této společnosti. Máte toho hodně co nabídnout a bude potřeba, aby vaše kroky byly praktické, promyšlené a v souladu s celkem. Nedělejte ukvapená rozhodnutí a nejednejte na vlastní pěst. Na to, co máte tento před sebou, to nebude stačit, i když to tak obvykle bývá. Rok 2022 vás přichází naučit skutečnou důležitost celku a komunity, se kterou zvládnete veškeré problémy, které mohou přijít.

KOZOROH – Svět, Šťastná opička, Ďábel

Kozorozi, otevřete se! Staré končí se starým rokem a v novém to už nepůjde nijak použít. Ocitli jste se na předělu vašeho umění a je nutné znovu se učit. A raději všechno a od začátku. Nový rok vám přináší mnoho změn a možností, které se vám sice mohou zdát těžké a namáhavé, ale čím dříve se začnete učit, jak na ně, tím snáze objevíte jejich skutečnou hodnotu. Rozlučte se s tím, co bylo, a přivítejte nové, i když vás může děsit právě ta nevyzkoušenost. Nezbyde vám ale nic jiného, než objevovat a nakonec se těšit z risku, který byste dobrovolně sice neudělali, ala byl tím nejlepším, co se vám mohlo stát.

VODNÁŘ – Král holí, Eso hol a Rytíř mečů

Vodnáři, braňte se! V novém roce půjde hlavně o obhajobu svých názorů a postojů. Možná proto, že býváte svým myšlením v mnohém napřed, vás letošní veletoče nepřekvapí a budete si muset vybojovat svůj nový proud před těmi, kteří se ho bojí. Využijte svého náskoku a ukažte ostatním cestu ke změně vnímání a toho, co se děje. Následujte svou intuici, a učte to i lidi kolem sebe. Dělejte to ale laskavě a tolerantně, spolkněte větu „Já jsem vám to říkal“ a trpělivě braňte to, co vám dává smysl. Plujte v proudu a cákejte novou vodou, ať zasáhne i ty, co dosud zůstali suší. Když to vydržíte, budete oceněni a když u toho zůstanete v pokoře, i šťastní.

 RYBY - Eso pentaklů, 3 holí, 6 holí

Ryby, přizpůsobujte se! Nedělejte nic nepromyšleně a unáhleně. Dívejte se dopředu, snažte se nahlédnout do budoucna a uvažujte nad důsledky svých kroků ještě před tím, než je uděláte. Vaše plány zřejmě budou narušeny novými událostmi, ale nepůjdou proti vám. Přijměte je, začleňte do své cesty a využijte to, co vám skutečně nesou. Zůstaňte flexibilní, protože to, co se blíží, má větší význam než to, co byste vy rádi, ale když to propojíte, budete nakonec příjemně překvapeni, jak krásná kombinace to je.

Použité karty: Verne Tarot

Kartářka Anna Bechná (*1984)

Působí v Mystique v Plzni, kde vykládá tarot a pořádá kurzy a semináře zaměřené na sebepoznání s tarotem. Je spoluautorkou dvou českých tarotových sad a autorkou knihy Čas na tarot, která vyšla na podzim 2020.