Takový vstup do sezóny hodně pomůže, pochvaloval si výhru nad silnou Spartou kanonýr Mertl

Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně vstoupili vítězně do nové sezony a přestřelku s pražskou Spartou rozhodl dvěma góly Tomáš Mertl. Zkušený útočník se prosadil dvakrát při přesilové hře a navázal na osvědčenou spolupráci s tradičním spoluhráčem Milanem Gulašem.

První třetinu ale hosté herně ovládli a ujali se díky brance v oslabení vedení. „Dostali jsme gól v naší přesilovce, což není nikdy nic dobrého,“ komentoval nepovedený vstup do zápasu Mertl. „Neodradilo nás to, prohrávali jsme jen o jeden gól, když se stala chyba. Jsme moc rádi, že jsme hned na začátku druhé třetiny využili přesilovku a do té doby se ten obraz trošku otočil,“ podotkl čtyřiatřicetiletý centr, jenž se v prostřední části dvakrát prosadil během početní výhody.

Vyrovnávací trefu na 1:1 ve 22. minutě zaznamenal po přihrávce gólmana Dominika Frodla. „Tam nám to sparťané vyhodili z pásma a šli střídat. Frodo to dobře viděl a hned to rozehrál. Otočili jsme rychle hru a já jsem to vzal tak nějak na sebe,“ popsal nejlepší střelec extraligy ze sezony 2017/18 svoji první branku. Tu druhou přidal necelé dvě minuty před druhou sirénou z mezikruží po klasické spolupráci s Gulašem. Hosté však dokázali v úvodu závěrečné části vyrovnat na 3:3. „Tam jsme mohli Spartu posadit na koně. Naštěstí jsme využili jejich chybu a hned jsme dali na 4:3, což bylo pro další vývoj důležité,“ oddechl si Mertl, jenž neskrýval radost z povedeného utkání.

„Takový vstup do sezony hráči hodně pomůže. Jsme rádi za využité přesilovky. Sparta má sílu právě v přesilovce, jsme moc rádi, že jsme to uhráli. Občas trochu se štěstím. Pár chyb tam bylo a my si to ještě ukážeme,“ uznal odchovanec Českých Budějovic.

„Sparta je silný soupeř a jsme rádi, že jsme do sezony vstoupili vítězně. Dokázali jsme si, že jsme konkurenceschopní a dokážeme s takovým týmem hrát,“ uvedl Mertl.

Kvůli epidemiologickým opatřením nezvykle pouze z poloviny zaplněnou plzeňskou halu po utkání ovládla alespoň tradiční vítězná děkovačka. „Byli bychom rádi, kdyby to bylo jako za starých časů. Jsme ale rádi, že diváci přišli a přesto nás podporovali. Atmosféru jsme vnímali a byla dobrá,“ ocenil hrdina Indiánů domácí fanoušky.

čtk