Střelecké trápení zlomili až v závěru Havel s Buchou. Plzeň udolala Pardubice

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 24. leden 2021 19:03
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté zdolali v 16. kole Fortuna:Ligy Pardubice 2:0 góly Milana Havla ze 78. minuty a Pavla Buchy z nastavení. Východočeši přitom hráli hodinu hry bez vyloučeného kapitána Šejvla.

Úvod zápasu byl ve znamení hry na jednu branku. Plzeň si vytvořila velký tlak a zasypala pokutové území hostů několika centry. Nejnebezpečnější akci měl na svědomí Bucha, který v 5. minutě napřáhl zdálky a jeho tečovaná střela skončila na tyči. Pak podržel dvakrát svůj tým gólman Pardubic Boháč. Nejprve chytil teč Ondráška a poté tutovku aktivního Buchy. Stejný hráč pak nedokázal prozměnu po velkém závaru prostřelit chumel těl v šestnáctce. Ve 29. minutě mohli z ničeho nic udeřit hosté. Volej Černého ale konečky prstů Staněk vyrazil mimo. O minutu později uháněl sám na Boháče Falta a Šejvl ho zastavil pouze za cenu faulu a následné červené karty.  V poslední minutě první půle se už domácí radovali, jen ale do chvíle, než VAR potvrdil, že stál zakončující Ondrášek v ofsajdu.

Také druhou půli začala Viktoria náporem, Ondráškovi ve skluzu chyběly jen centimetry, aby uklidil míč po centru Kalvacha. Po hodině hry poslal kouč Gula na hřiště místo krajního beka Kovaříka druhého útočníka Matějku a Plzeň už hrála pouze na tři obránce. Plzeňské trápení pak pokračovalo dál, Kalvach, Bucha i další mířili mimo a už to vypadalo, že Viktorii není souzeno. V 78. minutě ale ve skluzu dopravil míč do sítě Milan Havel a i když pomezní odmával ofsajd, VAR hrál tentokrát pro Plzeň a sudí Berka ho po dlouhém zkoumání uznal. V 87. minutě mohl pojistit výhru Západočechů Ondrášek, hlavou ale minul. To už nakonec ale Viktorii mrzet nemuselo, Plzeňané tak doslova vydřeli důležité tři body. V nastaveném času ještě jistil výhru Bucha.