Strážníci obsadí první školní den více než 20 vytipovaných přechodů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 28. srpen 2020 15:12

Jako obvykle zahájí Městská policie Plzeň začátek školního roku preventivní dopravně bezpečnostní akcí, jejímž cílem je dohlédnout na bezpečnou cestu školáků u vytipovaných přechodů pro chodce v blízkosti školních zařízení. Letos půjde o víc jak dvě desítky míst.

Na „bezpečnou cestu“ dětí do škol v prvních dnech školního roku budou strážníci dohlížet například v blízkosti 13. ZŠ v Plzni na Slovanech, na Doubravce u 22. ZŠ, u 4. ZŠ v Plzni na Lochotíně, ve Skvrňanech u 15. a 33. ZŠ a na řadě dalších míst. Strážníci se objeví již tradičně u přechodů pro chodce na náměstí Míru a s nimi se vypraví za těmi, kteří mají namířeno do 10. základní školy Plzeň také vedení úřadu městského obvodu Plzeň 3.

Na návrat dětí do škol by se měli připravit i řidiči. "Za těch několik týdnů si odvykli na děti v ulicích, proto by měli dbát zvýšené opatrnosti, zejména pokud jejich cesta povede kolem škol a školních zařízení a přizpůsobit tomu jízdu za volantem. Ostražití by měli být také ale školáci a při přecházení vozovky věnovat zvýšenou pozornost blížícím se vozidlům," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Městská policie Plzeň plánuje rovněž měřit rychlost vozidel na vybraných úsecích v okolí základních škol.