Staňte se Ježíškem! Iniciativa Holky holkám poosmé spustila sbírku dárků pro domovy

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 18. listopad 2023 07:20
Staňte se Ježíškem! Iniciativa Holky holkám poosmé spustila sbírku dárků pro domovy Ilustrační foto: Holky holkám

Za šest neděl se Marii v městě Betlémě narodí synáček, kterého pojmenuje Ježíš. Ani jeho, ani ji nečeká zrovna lehký život, a to na něj není sama. V domovech sv. Zdislavy jsou maminky, které jsou na život a na své děti samy. Stejně jako maminky, které vedou Šatník pro samoživitele. A tak i letos mohli všichni napsat dopis Ježíškovi a přát si něco pod stromeček. Splníme jim to zase společně?

Stan s motivem dinosaurů, odrážedlo, mikina, batoh, vysavač, ždímací mop, aku šroubovák, zimní boty, pohádková knížka nebo třeba prášek na prádlo – taková přání se sešla v osmém ročníku sbírky vánočních dárků pro charitní domovy sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni a maminky ze Šatníku pro samoživitele. Sbírky pořádá od roku 2016 skupina plzeňských ženských osobností Holky holkám. Za předchozích sedm ročníků splnily už 670 přání v celkové hodnotě kolem 800 tisíc korun. Letos na splnění čeká 145 malých i velkých přání. První dárečky si již našly cestu na místo určení.

Jako vždy jde o přání od drobností, jako je kosmetika, přes různé hračky a knížky, až po kuchyňskou elektroniku. Přišla ale třeba i prosba o plínky nebo Sunar pro miminka. Aktuální seznam přání je zveřejněn na interaktivní webové stránce www.holkyholkamplzen.cz/vanoce/.

Sbírka běží od 13. listopadu do 1. prosince. Zakoupené dárky mohou lidé přinášet nezabalené, opatřené přiděleným kódem do sídla Nadace 700 let města Plzně vedle Měšťanské besedy, nebo je sem mohou nechat přímo poslat z e-shopu.

Vždy nás dojímá nadšení, s nímž se lidé do plnění přání vrhají. Na dražší přání se dokonce skládají. Díky tomu se nám v minulosti třeba podařilo nadělit klávesy, na které přispěli muzikanti z Plzeňské filharmonie, výtvarné vybavení, na které se složili studenti a pedagogové ze Sutnarky, nebo panenku Barbie, kterou společně koupily slečny z recepce Techmania Science Center,“ říká vůdčí osobnost iniciativy Holky holkám Markéta Čekanová.

Holky holkám je iniciativa plzeňských ženských osobností, která od roku 2016 pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni. Angažují se v ní například ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, tisková mluvčí Národní knihovny Martina Košanová, spisovatelky Daniela Kovářová a Jitka Prokšová, ředitelka filmového festivalu Juniorfest Judita Soukupová, bývalá ředitelka Plzeňského deníku Helena Mikešová, muzikantka Ilon Leichtová a řada dalších.