Seznamte se se čtyřnohou rekordmankou

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 18. listopad 2023 13:45
Seznamte se se čtyřnohou rekordmankou Ilustrační foto: FB Slavek Kral - travel blog (galerie: slavekkral.cz)

Fenka Corey se může pochlubit psím prvenstvím. Je to totiž nejzcestovalejší pes, který stopem projel 28 států v Evropě a Asii. Corey je zapsána v České knize rekordů. První rok svého života prožila v Plzni, její páníček zde žil deset let. A v Plzni, konkrétně v Dobré čajovně, startovala i jejich cesta stopem do Japonska. Přednáška Cestování se psem se uskuteční v úterý 21. listopadu v Café Papírna.

Přijďte se pobavit na přednášku plnou dobrodružství, smíchu a tipů na cestování se psem! Slávek a jeho neodolatelná border kolie Corey se vydali na neuvěřitelnou 33 000 kilometrů dlouhou procházku po 19 státech euroasijského kontinentu. Jejich dobrodružství začalo neplánovaným zastavením ve Střední Asii poté, co je vladivostocký trajekt nepustil na palubu. Zavřeli je v Rusku a vyhostili do Kazachstánu. Ale nejenom to! Tato přednáška vám přinese i vtipné příhody z jejich zážitků s couchsurfingem, půjčením oslíka do hor, nebo návštěvou nejdivnějších měst v Turkmenistánu.

Slávek a Corey projeli 28 států autostopem. Jaké to je cestovat se psem, co k tomu všechno potřebujete, jaké jsou úskalí a radosti? Na přednášce si projdete cesty po Balkánu, Banátu i celkově po Evropě, dále cesty po Rusku, Střední Asii, Íránu nebo Turecku. Zmínka bude i o zimním přechodu Šumavy po nouzových nocležištích ve stanu a dalších výletech po ČR.

A aby toho nebylo málo, dostanete také praktické tipy na cestování se psem. Slávek a Corey prošli dobrodružstvím společně a přináší vám cenné rady a zkušenosti. Dozvíte se, jak se připravit na podobnou výzvu, jak se vypořádat s byrokracií, jak najít ubytování, které země jsou přátelské k pejskům, a jak se vyrovnat s různými klimatickými podmínkami. A samozřejmě jak si užít cestování se svým čtyřnohým kamarádem naplno!
Nejdelší výprava Corey a jejího „dvounožce“ trvala půl roku, kdy se cestovatelé vypravili stopem do Japonska. Z této šílené cesty právě vychází kniha "Stopem se psem - do Japonska bez Japonska".

Přijďte se inspirovat, zasmát a získat neocenitelné rady do Café Papírna na přednášku „Cestování se psem“. Začátek je v 19:00.