Stál jsem na správném místě a slízl smetanu, komentoval vítězný gól Řezník

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 16. srpen 2021 08:18
Stál jsem na správném místě a slízl smetanu, komentoval vítězný gól Řezník foto: FCVP

Také po čtvrtém ligovém kole stoprocentní, na hřišti libereckého Slovanu vyhrála 1:0. O jedinou branku se postaral Radim Řezník. "Liberec má kvalitní mužstvo s rychlými hráči nahoře v ofenzivě, přes které se také snažil hrát. Bereme důležité body, protože se odtud nebudou určitě odvážet lehko. Asi to bylo utkání o jednom gólu a ten jsme dali my," prohlásil plzeňský krajní bek.

Gól jste vstřelil vy, když jste si počínal jako rozený útočník...
Je to tak (směje se). Klukům jsem říkal, že bych takové góly chtěl dávat, aby se mi míč odrážel před prázdnou branku. Jhon Mosquera hlavičkoval, ale brankář míč dobře vyrazil. Stál jsem na správném místě a pak už jen slíznul smetanu. Hlavně, že jsme vyhráli.

V závěru zápasu vás ale Liberec dostal pod tlak..
Přišel nám pomoct Jakub Brabec, soupeř sypal do vápna centry, uskákali jsme je. Konce zápasů jsou vždy hektické, padaly fauly a karty… Šance na rozhodnutí jsme měli, Ba Loua šel dvakrát sám na branku. Byli bychom víc v klidu, kdyby padl druhý gól, ale dopadlo to dobře.

Po čtyřech kolech jste jediným stoprocentním týmem. Je  to tedy ideální vstup do ligy?
Chtěli jsme, aby se nám povedl. Dřeme jeden za druhého, což se nám vyplácí. Sbíráme body a musíme pokračovat dál. Máme široký kádr, takže se můžeme točit. Proti Liberci dostali šanci jiní, kluci z pohárů hráli i prodloužení, měli toho plné kecky. Každé vítězství nám pomůže.