Plzeň v lize dál vítězí. Výhru v Liberci trefil Řezník

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 15. srpen 2021 20:57
Plzeň v lize dál vítězí. Výhru v Liberci trefil Řezník Foto: FCVP

Čtvrtý ligový zápas, čtvrtá výhra. Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou v nejvyšší soutěži stoprocentní a se ziskem 12 bodů okupují čelo tabulky. Ve 4. kole Západočeši udolali Liberec na jeho hřišti 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil po přestávce Radim Řezník.

V prvním poločase se na severu Čech hrál velmi opatrný fotbal, na každé straně byla k vidění pouze jedna velká šance. Nejprve se mohl do vedení dostat Liberec, kdy po špatném odhlavičkování Filipa Kaši trefil Jan Mikula tyč. Krátce před odchodem do kabin Pavel Šulc prostrčil na volného Matěje Hybše, ten však tváří v tvář neuspěl proti vyběhnuvšímu Milanu Knoblochovi, stejně jako dorážející Tomáš Chorý.

Za to vstup do druhé části hry byl aktivní a také velmi rychle padla úvodní branka zápasu. Po centru Dominika Janoška hlavičkoval Jhon Mosquera, domácí brankář míč jen vyrazil a s dorážkou včas přispěchal Radim Řezník. Odpověděť za Slovan mohl Imad Rondič, jeho hlavičku ze záklonu však pokryl Aleš Hruška. Hned po minutě na hřišti měl obrovskou šanci ke skórování Adriel Ba Loua, jenže z úhlu zamířil pravačkou na zadní tyč o kousek vedle. Pak to byl opět souboj Rondič a Hruška, ze kterého znovu vzešel úspěšněji plzeňský gólman. Stejně tak se na druhé straně podruhé do tutovky dostal Ba Loua, v podobné pozici ze strany vápna ale znovu poslal míč mimo tři tyče. Naštěstí to Západočechy nemuselo mrzet, po trefě Radima Řezníka v bílém hrající Viktorka zvítězila U Nisy 1:0.