Sportovní hry mateřských škol nezastavil ani koronavirus

Také sportovní hry mateřských škol byly letos ovlivněny pandemií. Pořadatelé tak museli V České republice naprosto unikátní akci upravit. Nekonalo se hromadné finále, ale pouze dotestování v mateřských školách v městských obvodech, kde v únoru neproběhla kvalifikace.

Ve středu 3. června sportovalo 12 dětí v Mateřské škole Křimice. Pro křimické děti byly připraveny individuální disciplíny – hod do dálky, člunkový běh, skok z místa a překážka a podpořit je přijeli první náměstek primátora Roman Zarzycký a radní pro oblast školství Lucie Kantorová. „Sportování dětí musí patřit ke každodennímu koloritu. Apeluji i na rodiče, aby s dětmi pravidelně sportovali. Sportovní hry mateřských škol jsou jedinečnou akcí svého rozsahu a město Plzeň ji vnímá jako důležitý nástroj k pohybu předškolních dětí. Celé školní kolektivy se na akci připravují, a tím cíleně sportují mnoho měsíců v roce. Proto mě velice mrzí, že se nemůže uskutečnit finále v původním rozsahu,“ řekl první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO). Kompletní pořadí zúčastněných mateřských škol budeme mít k dispozici začátkem příštího týdne

Sportování dětí musí podle Zarzyckého patřit ke každodennímu koloritu. „Apeluji i na rodiče, aby s dětmi pravidelně sportovali. Sportovní hry mateřských škol jsou jedinečnou akcí svého rozsahu a město Plzeň ji vnímá jako důležitý nástroj k pohybu předškolních dětí. Celé školní kolektivy se na akci připravují a tím cíleně sportují mnoho měsíců v roce,“ dodal.