Zasloužená výhra, uznal Guľa. Líbilo se mu velké odhodlání i týmová práce

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 4. červen 2020 09:19
gula Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň pod vedením kouče Adriana Guľy válí. Vyhráli i ve svém osmém soutěžním utkání na jaře a dál živí teoretickou naději na titul. Ve 27. kole Fortuna:Ligy zvítězili na horké půdě Baníku Ostrava 2:0. "Byl to týmový výkon. Přinesl nám zasloužené vítězství proti dobře organizovanému soupeři," prohlásil plzeňský kouč.

Foto: FCVP

"Chlapci ukázali velké odhodlání a týmovou práci. Zápas jsme měli většinu času pod kontrolou, i když Ostrava neustále hrozila. Pomohl nám gól na 2:0 a je to zasloužené vítězství," hodnotil Guľa.

Na hrotu útoku dostal možná překvapivě šanci Tomáš Chorý na úkor Jeana-Davida Beauguela. "David je energický hráč a nebyl zdravotně úplně v pořádku. Tomáš Chorý měl dobrý vstup do zápasu s Mladou Boleslaví," vysvětloval kouč, kterému se částečně i ulevilo, že se mu pro klíčový zápas na Slavii nevykartoval Aleš Čermák nebo Pavel Bucha, kteří jsou klíčovými muž plzeňské zálohy. O tom, že by jednoho z nich nechal sedět, Guľa neuvažoval. "Nějaké riziko musíte podstoupit. Jsem rád, že jsou kluci tak inteligentní, že si to ustrážili. Kdyby to přišlo, bylo by to komplikace. Ale věřím, že i Tomáš Hořava nebo někdo jiný by svůj úkol na Slávii zvládli," podotkl plzeňský trenér.

Výborným výkonem potěšil kouče Joel Kayamba. "Už zápas s Boleslaví si užíval. Cítím, že se zlepšuje. Stále ještě nejsme ale na hraně jeho potenciálu," věřil Guľa.

Zásadní roli hrál v zápase Pavel Bucha, který první gól z penalty dal a na druhý přihrál Janu Kovaříkovi. "Pavel je jeden z určených hráčů na pokutový kop. Ale bylo jich více, rozhodli se kluci na hřišti. Na posledním tréninku přitom penaltu neproměnil. Věřil si a byl precizní, navíc proti tak zkušenému brankáři. Jsem rád, že vzal odpovědnost na sebe," dodal trenér Viktorie.