Špatné zprávy z krajských nemocnic. Počet pacientů s koronavirem roste

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 9. únor 2021 16:26
koronavirus ilustrační, pixabay

V nemocnicích Plzeňského kraje roste už druhý týden po sobě počet pacientů, kteří se léčí z onemocnění covid-19. Dnes dopoledne jich bylo v nemocnicích akutní péče hospitalizováno 156, z nichž 16 bylo na lůžkách intenzivní péče. Počet nemocných zdravotníků naštěstí stagnuje. Je jich méně než 40. 

Nemocnice provedly v uplynulých sedmi dnech rekordní množství testů. Počet vyšetřených osob na nemoc covid se přiblížil čtyřem tisícům, přes 1750 z nich provedla Domažlická nemocnice. Roste počet jak antigenních testů pro širokou veřejnost, kde tvoří poptávku především pendleři, tak i počet PCR testů, které indikují lékaři nebo krajská hygienická stanice.

"Jediné číslo, které bychom si přáli, aby rostlo, ale ono bohužel neroste, je počet naočkovaných osob první dávkou. Je jich stále kolem 3200. K tomu, aby se zvyšovalo bohužel stále není dostatatek očkovacích vakcín. Očkování se ale nezastavilo. Všech dva tisíce dávek vakcíny Pfizer, které jsme v uplynulém týdnu obdrželi, spotřebujeme tento týden na očkování druhou dávkou, uvedl mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Lehce stoupl také počet hospitalizovaných covidem-19 také ve Fakultní nemocnici v Plzni. Podle úterních informací pečuje o 192 pacientů s covidem, o deset víc než v pondělí. Na lůžkách intenzivní péče je 48 nemocných, z toho je 28 na umělé plicní ventilaci a jeden na podpoře mimotělního oběhu.