Šok! Hlavní epidemiolog Plzeňského kraje končí ve funkci

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 20. říjen 2020 14:30

Vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Plzni Petr Pazdiora končí na vlastní žádost ve funkci. Požádal o ukončení služebního poměru k 30. listopadu. Jaké důvody ho k tomu vedly, není prozatím jasné.

prof. Petr Pazdiora

"Je to jeho soukromá věc. Při žádosti o ukončení pracovního poměru nemusí uvádět žádné důvody, ani je neuvedl," uvedl ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Přemysl Tomašuk. Ten si nemyslí, že by mezi ním a Pazdiorou panovaly animozity, ani se nedomnívá, že odchází kvůli velkému pracovnímu nasazení v souvislosti s nynější koronavirou krizí. "Ale tak celkově, těžko hodnotit," dodal. Pazdiora jako krajský epidemiolog je přednostou Ústavu epidemiologie plzeňské lékařské fakulty, na které také učí.

Do konce roku se ředitel pokusí sehnat náhradu. "Paní doktorka, která ho zastupuje (vedoucí protiepidemického oddělení Jitka Průchová), je bohužel nemocná, a to dost vážně. A já jí chci samozřejmě dát možnost, aby se přihlásila do výběrového řízení, takže ho ještě nebudu tak rychle vypisovat," uvedl. Jak dlouho bude Průchová v pracovní neschopnosti, neví.

V Plzeňském kraji je aktuálně podle ministerstva zdravotnictví 6531 nemocných a 4060 vyléčených. Na 100.000 obyvatel připadá v regionu 1807 potvrzených nákaz, což řadí Plzeňský kraj na čtvrté místo po Praze, Zlínském a Středočeském kraji.

osm+čtk