Slíbili nám kompenzace, ale nejde o ně ani požádat, kritizuje vládu ředitel lyžařského areálu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 29. leden 2021 17:28
Lyze na Spicaku foto: Ski areál Špičák

Ski&Bike Špičák, největší zimní areál v Plzeňském kraji, dostal vládní odklad znovuotevření lyžařských areálů do těžké ekonomické situace. Areál, stejně jako ostatní zimní střediska v zemi, je z nařízení vlády kvůli šíření koronaviru uzavřený od 27. prosince. "Slíbili nám kompenzace, ale do dneška o ně nejde ani požádat, natož je dostat," řekl ředitel areálu Vladimír Kasík.

"Další vládní odklad znovuotevření lyžařských areálů bez toho, aniž byl reálně spuštěn, nikoli pouze oznámen v médiích, slibovaný kompenzační program, nás dostává do těžké ekonomické situace. Toto chování vlády a politiků považujeme za velmi nekorektní," uvedl.

Ski&Bike Špičák udělá podle Kasíka maximum pro to, aby nemusel propouštět kmenové zaměstnance. Chce být i přes trvající nejistotu připraven, aby mohl spustit provoz i třeba v polovině února. "Každý den provozu bude dobrý k eliminaci ztrát. Ale jestli na konci zimy přijedou lyžaři a bude počasí, to odhadnout nejde," uvedl Kasík.

Do areálu i na sjezdové tratě, které jsou aktuálně z rozhodnutí státu pro lyžaře uzavřené, platí podle provozního řádu zákaz vstupu pro veřejnost. "Když vláda zakázala provoz lyžařských areálů, ale nikoli vstup lidí do nich, je už jedině věcí vlády, jak si toto ohlídá včetně (ne)dodržování hygienických pravidel," dodal ředitel.

Stejně jako v jiných lyžařských areálech v ČR se i na špičáckých sjezdovkách pohybují hlavně sáňkaři, ale také bobisté a skialpinisté, zejména o víkendech. Kdyby byl vstup zakázán, měla by to hlídat policie.

čtk