Plzeňský kraj spouští další informační linku k očkování

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 29. leden 2021 17:41
Linky pomoci seniorům (2) ilustrační foto: Plzeňský kraj

Telefonní linku, na kterou mohou občané volat s dotazy týkající se očkování, spouští Plzeňský kraj ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem. Společnost nabídla kraji bezplatné využití svého operačního střediska i svých zaměstnanců. Linka 377 062 377 bude zprovozněna v pondělí 1. února 2021.

„Nabídka Plzeňského Prazdroje mě velmi potěšila a jsem ráda, že občanům můžeme poskytnout další službu, díky které budou mít informace o očkování velmi snadno dostupné. Na infolince jsou připraveni proškolení operátoři, kteří zodpoví obecné dotazy k očkování. Mezi časté otázky patří například – jaká je lhůta pro přeočkování druhou dávkou vakcíny, kde jsou očkovací centra a jaká jsou bezbariérová, jaké jsou kontraindikace pro očkování a podobně. Na tyto a mnoho dalších dotazů jsou operátoři od pondělí připraveni odpovídat,“ vysvětluje hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Telefonní linka 377 062 377 bude v provozu od 1. února 2021 a fungovat bude od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 15:30 hodin. Linku budou obsluhovat čtyři proškolení operátoři, kteří absolvovali stáž a školení ve Fakultní nemocnici Plzeň. Infolinka není určena pro rezervaci termínů, ale slouží pro podávání informací týkající se očkování.

„Od začátku koronavirové krize se snažíme maximálně pomáhat a spolupracovat s Plzní i Plzeňským krajem. V loňském roce jsme poskytli zdravotníkům stany, v nichž byla budována odběrná místa pro testování na Covid-19, a spolu s tím i dezinfekci. Je pro nás přirozené pomoci i nyní, kdy začíná očkování, a zlepšit tak informovanost lidí v regionu,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje.

Telefonní linka pro dotazy související s očkováním: pro celý Plzeňský kraj         377 062 377 pondělí – pátek                    8:00 – 15:30 hod.