Silný vítr, náledí i sněhové jazyky. Západ Čech zasáhne extrémní počasí, hrozí meteorologové!

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pátek, 10. březen 2023 14:16
Silný vítr, náledí i sněhové jazyky. Západ Čech zasáhne extrémní počasí, hrozí meteorologové! ilustrační. Foto: Hippopx

Prudké ochlazení, silný vítr, možné náledí i sněhové jazyky. Takové by mělo být počasí v průběhu patéční noci a soboty. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal hned několik varování pro následující dny. Pro západ Čech začíná platit už v pátek ve 20 hodin.

Podle meteorologů začne vítr zesilovat už během pátečního večera na západě území na rychlost s nárazy až 70 kilometrů v hodině, na horách až 110 kilometrů v hodině. "Hrozí poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel," uvedl ČHMÚ.

Zatímco v pátek odpolední teploty dosahují až 15 stupňů Celsia, na víkend se výrazně ochladí a v sobotu se teploměry nepřehoupnou přes 5 stupňů. Podle meteorologů se v sobotu ráno na západě Česka může tvořit i náledí. Sněhové jazyky pak mohou potrápit části Karlovarského kraje.