Senior naletěl podvodníkovi. Kvůli zrušení účtu s bitcoiny přišel o 170 tisíc

Zveřejněno v Krimi
Od - úterý, 12. duben 2022 15:45
Senior naletěl podvodníkovi. Kvůli zrušení účtu s bitcoiny přišel o 170 tisíc ilustrační. Foto: pixabay

Dosud neznámý pachatel telefonicky kontaktoval pětašedesátiletého muže, který si chtěl zrušit svůj bitcoinový účet. Podvodník od něj pod smyšlenou legendou následně vylákal 170 tisíc korun.

Začátkem dubna zatím neznámý pachatel telefonicky kontaktoval poškozeného pětašedesátiletého muže s tím, že na jeho bitcoinovém účtu jsou uloženy nějaké finanční prostředky. A to poté, kdy poškozený požadoval zrušení tohoto účtu. "Neznámý volající ho ovšem utvrdil v tom, že účet lze zrušit pouze po vyplacení zůstatku. Následně ho přesvědčil, aby si do telefonu nainstaloval mobilní aplikaci, která měla výplatu zůstatku urychlit. Pachatel tak získal přístup do virtuálního prostředí poškozeného," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Starší muž se poté přihlásil ke svému peněžnímu účtu, ze kterého odeslal na účet volajícího tři částky v celkové výši 170 tisíc korun. "Mělo se jednat o ověření předautorizace převodu s tím, že pachatel mu všechny platby vrátí zpět. Po připsání peněz na účet přestal podvodník s poškozeným mužem komunikovat a žádné peníze mu nevrátil," dodala mluvčí s tím, že policisté se případem nadále zabývají.