Sanitka s pacientem havarovala cestou do nemocnice. Posádku museli vyprostit hasiči

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 3. únor 2020 13:01

Mezi Losinou a Chválenicemi boural vůz záchranné služby, který vezl pacienta do nemocnice. Posádka utrpěla lehčí a středně těžká zranění. Podle našich informací se jednalo o sanitku z Klatov.

K havárii vyjížděly všechny záchranné složky kolem půl jedenácté. "Došlo k nehodě našeho vozu, který směřoval s pacientem do Fakultní nemocnice na Lochotín. Ve voze byli řidič a sestra," potvrdila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

Sanitní vůz jel podle mluvčí policie Veroniky Hokrové se zapnutým světelným signalizačním zařízení a směřoval od Chválenic na Losinou. "Za obci Chválenice se v pravotočivé zatáčce řidič s vozem dostal do neřízeného smyku, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde následně havaroval v travnatém příkopu," popsala Hokrová. Mluvčí krajských hasičů Petr Poncar potvrdil, že bylo nutné posádku vyprostit. Na místo byl povolán také vrtulník, který se zrovna vracel na základnu.

Celá posádka záchranky, včetně převáženého pacienta, utrpěla lehčí nebo středně těžká poranění. "Původně převáženého pacienta jsme s lehčím zraněním horní končetiny transportovali pozemní cestou do Fakultní nemocnice na Lochotíně," doplnila Svobodová. Jaké zranění utrpěl řidič a zdravotní sestra, mluvčí neupřesnila.