Trojice mužů přepadla majitele pěstírny. Spoutala ho a okradla

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 3. únor 2020 11:36
ViewImage (2) Foto: Policie ČR

Tři maskovaní muži chtěli vykrást pěstírnu konopí, kdy je na místě překvapil její majitel. Lupiči ovšem neváhali, svázali ho lepící páskou a okradli. K přepadení došlo už v září loňského roku, teď se policistům podařilo muže usvědčit a zahájili trestní stíhání.

Foto: Policie ČR

K loupežnému přepadení došlo v září loňského roku v jedné menší obci na Plzeňsku. Tehdy se tři kamarádi, ve věku 20, 20 a 22 let domluvili, že se vloupají do jednoho objektu na Plzeňsku. "Nejstarší z nich ostatním sdělil, že se tam nachází pěstírna a šla by zde sklidit nějaká marihuana, kdy by si tak rychle mohly vydělat peníze. Za použití násilí vnikli na pozemek objektu, kde je překvapil majitel. Mladíci neváhali, povalili muže na zem a svázali lepicí páskou. Následně objekt prohledali. Pěstírnu našli, ovšem bez marihuany. Odcizili tedy vozidlo a další cennosti," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté začali celý případ vyšetřovat a na základě výpovědí a vyhodnocení stop se podařilo všechny tři pachatele usvědčit a zahájit trestní stíhání. "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí dvou obviněných mužů  do vazby. Třetí z pachatelů je stíhaný na svobodě," dodala Raindlová.