Rychlou jízdu zakončil mladý řidič nárazem do stromu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 5. listopad 2020 16:34
ViewImage (2) Foto: PČR

Osmnáctiletý mladík to přehnal s rychlostí, dostal smyk a narazil se svým vozem do sloupu. K jeho velkému štěstí se mu ale nic nestalo.

Foto: PČR

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Březí a Meclov došlo dne 1. listopadu 2020 v 23:43 hodin. "Osmnáctiletý řidič osobního vozidla tovární značky Volkswagen Passat jedoucí ve směru od obce Březí na obec Meclov nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostal na mokrém povrchu komunikace s vozidlem smyk. Vjel do protisměru, dále do silničního příkopu, kde narazil do sloupu telefonního vedení, který zlomil," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob. Požití alkoholu před jízdou policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.