Rob přebral trofej za loňskou sezónu. To už je ale za mnou, jsem v Plzni, říká plzeňský útočník

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 11. únor 2020 22:48
rob foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňský útočník Luboš Rob si před úterním derby proti Karlovým Varům převzal Cenu Tomáše Zelenky udílenou nejlepšímu hráči druhé nejvyšší soutěže. Trofej, kterou získal díky skvělým výkonům v loňské sezóně v dresu Vsetína, mu do Logspeed CZ Arény přijel předat přímo Tomáš Zelenka. A plzeňskému útočníkovi trofej přinesla štěstí. Jednou asistencí se podílel na výhře v derby 3:1.

Foto: M. Osvaldová

Jaké to je dostat v podstatě ke konci sezóny trofej za tu předcházející? Věděl jsem, že mám trofej dostat, akorát jsem přesně nevěděl, kdy. Loňská sezóna byla dobrá, člověk si na to občas vzpomene. Už je to ale za námi, hraju v Plzni.

Vypadalo to, že vám přebrání trofeje vlilo krev do žil. Od začátku jste byl hodně aktivní.. No..bylo to spíš tím, že jsme kvůli reprezentační přestávce dlouho nehráli. Určitě je ale lepší, když máme nějaké střely. Jen poslední dobou moc nedáváme góly. Když už, tak většinou z přesilovek.

Hlavně s Matyášem Kantnerem jste si evidentně sedli.. Řeknu vám, že si naše lajna sedla a příští zápas to bude jinak. (smích)

Cena Tomáše Zelenky se od loňského ročníku udílí nejlepšímu hokejistovi Chance ligy. A to na základě hlasování sportovních manažerů. V minulé sezoně je nejvíc zaujal Luboš Rob, který byl nejlepším střelcem (39 gólů) i nejproduktivnějším hráčem druhé nejvyšší soutěže (65 bodů).

Na sedmé místo, které by znamenalo pouze předkolo play-off, máte náskok 15 bodů. To už se dá asi říci, že jste ve čtvrtfinále, ne? Kolik zbývá ještě zápasů? Devět? 15 bodů je ale celkem velký bodový polštář. Jenže dokud tam nebude křížek, že jsme v play-off, tak to nemůžeme brát, že jsme tam. Každopádně je důležité si uhrát první šestku, jsou týmy bohatší, týmy které mají papírově kvalitnější hráče. My jsme rádi, že se pohybujeme tam, kde jsme.

Teď vás čeká další zápas venku, v Mladé Boleslavi. Co čekat od tohoto zápasu? Každý zápas chceme vyhrát, největší problém u venkovních zápasů je, že si tolik nevěříme. Doufám, že v Boleslavi dobře začneme, dáme gól a trochu si to pohlídáme.