Řidička (19) nezvládla jízdu na namrzlé vozovce, způsobila nehodu dvou vozů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 5. prosinec 2019 21:34
Nehoda Na namrzlé vozovce se srazily dva osobní automobily. Foto: Policie ČR

Dva osobní automobily se srazily na namrzlé vozovce na silnici II/193 mezi Domažlicemi a Horšovským Týnem. Devatenáctiletá řidička osobního vozidla Renault Megane při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila na kluzké silnici rychlost jízdy vozidla. Dostala smyk, levou zadní částí vozidla vjela na levou krajnici, dále do levého silničního příkopu.

Obě vozidla skončila v příkopu. Foto: Policie ČR

„V příkopu se vozidlo střetlo s levou přední částí vozidla Seat Toledo sedmapadesátiletého řidiče. Ten se vjetím do silničního příkopu pokusil srážce s vozidlem Renault vyhnout. V důsledku střetu byl vůz značky Renault odražen do pravého silničního příkopu. Požití alkoholu před jízdou policisté u obou řidičů vyloučili dechovou zkouškou,“ informovala o nehodě mluvčí policie Dagmar Brožová.

Foto: Policie ČR

Při dopravní nehodě se oba řidič lehce zranili, po prvotním ošetření na místě dopravní nehody je záchranáři transportovali k dalšímu ošetření do Domažlické nemocnice. Při dopravní nehodě vznikla na vozidle Renault Megane škoda 40 tisíc korun a na vozidle Seat Toledo byla škoda vyčíslena na 50 tisíc korun.