Rekord i v Plzeňském kraji. Za středu přibylo nejvíce povrzených nákaz od začátku pandemie

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 8. říjen 2020 15:37
CDC koronavirus ilustrační, pixabay

V Plzeňském kraji přibylo za středu rekordních 279 potvrzených nákaz koronavirem. Je to dosud největší denní nárůst od začátku pandemie. Celkem se v kraji od března nakazilo 4996 lidí, aktuálně nemocných je 2316 obyvatel kraje a 40 lidí s nemocí covid-19 zemřelo. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Dosud největší denní nárůst byl v pondělí 5. října, kdy přibylo 270 nových případů. Za týden přibylo v kraji 1369 nových případů a devět úmrtí.

Krajská hygienická stanice, která uvádí čísla podle jiné metodiky, uvádí na svých webových stránkách aktuální údaje k úterku. Podle nich se dosud v kraji nakazilo 4345 lidí a zemřelo 31.

Nejvíc aktuálně nemocných se nyní podle hygieniků v Plzni - městě, kde bylo ve středu 1031 nemocných z celkem 1643 lidí nakažených od začátku pandemie. Na severním i jižním Plzeňsku počet aktuálně nemocných několikanásobně převyšuje počet uzdravených. Na severu Plzeňska je aktuálně 550 nemocných a 173 vyléčených, na jižním Plzeňsku je 473 momentálně nemocných a 106 vyléčených.

V plzeňské fakultní nemocnici aktuálně pečují o 63 covid pozitivních pacientů. "Z toho 16 leží je na lůžkách JIP a osm pacientů je napojeno na umělou plicní ventilaci," řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. V akutních nemocnicích zřizovaných Plzeňským krajem je hospitalizováno s diagnózou covid-19 na 20 pacientů, z toho dva s komplikovaným průběhem na lůžkách intenzivní péče, uvedl mluvčí nemocnic Jiří Kokoška. "Vyčleněné lůžkové stanice jsou v každé nemocnici akutní péče - Domažlice, Klatovy, Stod, Rokycany, takže ani pacienti ani personál obsluhující tyto pacienty nepřichází do kontaktu s jinými pacienty," doplnil.

Ve FN Plzeň je 82 pozitivně testovaných zaměstnanců, dalších 11 je v karanténě. Krajské nemocnice mají podle Kokošky jednotky nakažených zdravotníků.

čtk