Region si užívá Velikonoce. Navštívit můžete jarmarky i akce pro děti

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 7. duben 2023 06:56
Region si užívá Velikonoce. Navštívit můžete jarmarky i akce pro děti Ilustrační foto: FB Trhy ALeš

Konečně jsme se dočkali prodlouženého víkendu, pojďme tedy volný čas jaksepatří využít. Víkend v regionu se nese ve znamení Velikonoc.

V pátek 7. dubna ve 13:00 začínají Velikonoce na zámku Křimice. Na návštěvníky čekají trhy s tradičními velikonočními výrobky včetně tradičního jídla a zeleného piva. Pro veřejnost budou otevřeny mimořádně zámecké interiéry a v zámeckém parku si užijí děti loko traktor. Nebude chybět ani hudební doprovod plzeňské lidové muziky MLS.

SDH Heřmanova Huť zve 7. dubna malé i velké cvrnkače na POND, kde se od 15:00 koná Velikonoční kuličkiáda – letos už 5. ročník. S sebou potřebujete 5 kuliček stejné barvy a dobrou náladu!

Od 7. do 9. dubna se na hradě Křivoklátě koná tradiční oslava Velikonoc – Knížecí Velikonoce. Na velikonočním jarmarku si můžete nakoupit ručně vyrobené předměty, vyzkoušet sami jejich výrobu, vytvořit si originální šperk, nebo si zkusit techniku práce na hrnčířském kruhu. Při tradičním vítání jara se na Křivoklátě přenesete o jeden a půl století zpět a vychutnáte si atmosféru zvyků, řemesel a života našich tehdejších předků. O hudební a taneční prvek se postarají folklórní soubory a lidové muziky. Velikonoční jarmark, program pro děti i dospělé a prohlídky hradních interiérů budou hlavními body celé akce. Pokud si zakoupíte jakoukoliv prohlídku hradu, program na nádvoří máte zdarma.
O zábavu se postará kejklíř Vojta Vrtek, Komedianti na káře, Gábina a Katka. Hudební část bude mít na starosti Lidová muzika Frgál (v pátek a v sobotu) a Lidová muzika Osmikráska (v neděli). Programem vás provede Pavel Šebek. V pondělí 10. dubna zavládne klidnější atmosféra, můžete přijít na prohlídku a ještě si nakoupit. Otevřeno bude vždy od 10:00 do 16:00.

8. dubna v 11:00 začíná Velikonoční jarmark na Zámku Zbiroh
Lidová muzika, řemeslná výroba a hry pro děti. Velikonoční zvyky a tradice, jarní pochoutky, zelené pivo. To vše a mnohem více se bude konat na Zámku Zbiroh. Připraveny jsou i speciální prohlídky hradního nádvoří a věže.

Centrum služeb pro turisty pod Radyní (Výrovna 197, Starý Plzenec) zve 8. dubna mezi 13:00 - 16:00 na Velikonoční tvoření pod Radyní. Přijďte si vyrobit velikonoční výzdobu a nazdobit kraslice.

Od 9. dubna v 10:00 do 10. dubna 18:00 můžete navštívit Velikonoční jarmark na zámku Kozel 2023.
Jarmark bude probíhat v zámeckém parku. Těšit se můžete na desítky stánků se skvělým jídlem a pitím a širokým sortimentem originálních řemeslných produktů. Na své si přijdou i děti, pro něž budou připraveny dobové atrakce a tvořivé dílničky. Atmosféru jarmarku obohatí zvuk dobového flašinetu.
Akci pořádá TRHY ALEŠ, Lesní zámek Kozel a Infocentrum Lesní zámek Kozel.