Čtvrtek v regionu se už ponese v duchu Velikonoc

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 6. duben 2023 07:11
Čtvrtek v regionu se už ponese v duchu Velikonoc Ilustrační foto: FB Hrad Kašperk

Poslední pracovní den před čtyřmi svátečními dny volna bude plný akcí zejména pro děti. Na své si ale jistě přijdou i dospělí.

Od 9:00 do 15:00 se budou konat Velikonoční dílny na zámku Hradiště u Blovic. Jsou určené pro děti od 5 do 10 let v doprovodu rodičů. Prohlédnout si můžete též výstavy a expozice.

Už v 10:00 začnou Velikonoce na hradě Kašperk. Potrvají do pondělí 10. 4. do 16:00. Připravené jsou komentované prohlídky hradu, během sváteční neděle a pondělí zahraje na hradním nádvoří oblíbená středověká hudební skupina Benedictus.

V 10:00 také začnou Velikonoce na hradě Švihov. A na co se můžete těšit? Od čtvrtka 6. 4. do neděle 9. 4. do 15:00 si můžete přijít s dětmi zahrát na hledače velikonočních symbolů. Ty budou ukryté po hradě a vy je během prohlídky můžete všechny najít.
V sobotu a v neděli budou na hradním nádvoří připravené hry s Popelkou. Na děti bude čekat hned několik úkolů, po jejichž splnění získají odměnu.

Jarní stezka pro děti do 6 let začne v 11:00 v Městském parku v Přešticích. Děti čekají zábavné úkoly a sportovní aktivity.

Velikonoční stezka se ve Zbiroze pro děti otevře od 6. 4. do 10. 4. vždy od 11:00. Velikonoční stezka měří přibližně 2 kilometry. Děti čeká samostatné plnění úkolů na trase s možností vyzvednutí odměny v Infocentru ve dnech 11. - 15. 4.

Velikonoční vajíčkiáda vypukne 6. 4. ve 14:00 v Zámeckém parku v Boru. Na programu je hledání vajíček v parku, na malé účastníky čeká odměna. Chybět nebude ani disco pro děti na zámeckém parketu.

V Kašperských horách jste zváni od 19:00 na Minipárty s Karlem Šípem. Zábavnou talk show baviče, moderátora a textaře Karla Šípa bude provázet Jiří Bláha. Prostor dostanou také dotazy diváků. Délka pořadu je 120 minut bez přestávky.