Recept na dobrou souhru? Pomohl nám pěkný led v Dobříši, prozradil nejlepší střelec extraligy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 7. listopad 2020 21:25
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Lepší restart si ani nemohli přát. Hokejisté Plzně potvrdili svoji formu z úvodu sezóny a zvítězili v Litvínově 4:1. Dvěma góly se na výhře podílel Tomáš Mertl, který s osmi brankami suverénně opanuje čelo tabulky střelců. „Měsíc bez zápasu byl asi trošku znát. I když se nedá úplně říct, že by první třetina byla vyloženě špatná, tak určitě chvilku trvalo, než si tělo na všechno zvyklo. My jsme od středy ale dobře trénovali. Jsme moc rádi, že jsme první zápas po restartu hned takto zvládli,“ prohlásil první plzeňský centr.

Mertl svým sobotním výkonem potvrdil, že mu start sezóny vyšel na jedničku. Centr elitní formace indiánů přidal proti Litvínovským svůj sedmý a záhy i osmý zásah. První gól vstřelil Tomáš Mertl díky krásně střele pod víko, ke gólu mu pomohlo pohotové vyhození Dominika Frodla od vlastní branky. „Frodlík to moc dobře viděl, hned toho využil. Hodil dlouhý lob do středního pásma, udělal to opravdu skvěle,“ chválil krátce po střetnutí plzeňskou jedničku Mertl.

Druhý gól Tomáše Mertla padl po rychlém přečíslení, kdy mu puk připravil Milan Gulaš. „Dneska nám nějaké kombinace zase vyšly, z toho máme samozřejmě radost. Souhru jsme udržovali v Dobříši na pěkném ledě, tam nám to cvakalo. Jen, ať nám to takhle jde pořád,“ smál se Mertl, který se stal nejlepším střelcem Plzně i extraligy v sezóně 2017/18, také letos má našlápnuto k zajímavé metě. V sedmi duelech si zatím připsal osm přesných zásahů. „Snažím se hodně střílet, padá mi to tam, za což jsem moc rád. Góly samozřejmě pomohou, díky nim se cítím líp a líp. Když to tak bude pokračovat, budu z toho mít určitě radost, ale moc si hlavně přeji, abychom letos udělali týmový úspěch," dodal.

Díky výhře nad Litvínovem si Škodovka upevnila vedoucí místo v nekompletní tabulce. „Zatím jsme s výkony spokojení. Ale na druhou stranu také víme, že i ostatní soupeři se rozjedou, v dalších zápasech to nebude nic jednoduchého. Jsme rozhodně rádi, jak jsme do soutěže vstoupili, i dnes jsme zvítězili. Doufám, že budeme dál sbírat body,“ říká Tomáš Mertl.