Půjčovny lodí praskají ve švech. Vodáci je využívají čím dál víc

Zveřejněno v Aktuálně
Od - sobota, 31. červenec 2021 18:07

Vodácká sezóna je v plném proudu, ta letošní je ale pro vodáky přecijen trochu jiná. Po nejistotě s koronavirem, kdy dopředu nevěděli, jestli najdou ubytování, začali více využívat služeb půjčoven lodí, které se o ně postarají.

V letošních letních měsících se projevuje trend, že vodáci chtějí mít co nejméně starostí o lodě nebo zavazadla. "Vyžadují kompletní servis. Vyhledávají pouze kempy. Jediné, na co se ptají, je teplá voda, sprchy, parkoviště, restaurace," uvedla pracovnice půjčovny lodí Renata Neumannová.

Její slova potvrzuje Jan Trégl z Prahy. "Máme půjčený raft už třetí rok za sebou," uvedl. Také další vodák z Prahy, Miroslav Novotný, přiznal, že si zařídil kompletní servis. "Raft si vždy půjčíme, je to praktičtější. Necháváme si také převézt bagáž, takže nemusíme všechno tahat s sebou na lodi," podotkl.

A jak tedy takový kompletní servis vypadá? "Lodičky vyzvedneme na konci v kempu, mají vesty, barely, zkrátka vše připravené. Můžou si půjčit pádlo podle velikosti, dáváme jim instrukce a různé informace o dané řece. Mají to všechno zjednodušené," popsala další pracovnice půjčovny lodí Vlasta Hlaváčková.