O víkendu nemusíte sedět doma! Sobota nabídne různorodé sportovní akce

Zveřejněno v Z regionu
Od - pátek, 8. září 2023 19:13
O víkendu nemusíte sedět doma! Sobota nabídne různorodé sportovní akce Ilustrační foto: web TJ ČSAD PLZEŇ

Na krátký čas se vrátilo letní počasí, které přímo vybízí k pobytu v přírodě a sportovním aktivitám. Vyberte si v sobotu 9. září některou z akcí v našem regionu.

XII. ročník turistického pochodu Zbirožský puchýř
Místo konání: Muzejní zahrada, Masarykovo nám., Zbiroh
Tradiční pochod Zbirožšský puchýr nabídne krátkou trasu 7 kilometrů a dlouhou trasu 18 kilometrů (možnost vrcholová prémie). Ani jedna trasa není vhodná pro kočárky. Start mezi 8:00 – 10:00, cíl by měl být dosažen do 17:00.

Český pohár vodáků 2023 na Úhlavě
Stejně jako každý rok i letos bude pořádat TJ ČSAD Plzeň Český pohár vodáků na Úhlavě. Jde o vodácký turistický závod určený mládeži a široké vodácké veřejnosti v nejzajímavějším úseku horního toku řeky Úhlavy.
Závod má pořadatelskou tradici oddílu vodní turistiky TJ ČSAD Plzeň od roku 1988. Soutěž je od roku 1999 součástí prestižního seriálu závodů, které organizuje Český svaz kanoistů. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z nýrské přehrady. Na trati je umístěno dvacet branek soustředěných do 5 - 6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou. Trať závodu je dlouhá 10 km, její obtížnost je do WW I+.
Závody mají ve městě značnou oblibu a jsou sledovány řadou diváků. Současně se těší podpoře a pochopení M. Ú. Nýrsko. Soutěž trvá téměř celý den a mimo registrovaných vodních turistů (přibližně 350 závodících) je trať také otevřena široké vodácké veřejnosti. V cíli je pro sportovce připraveno občerstvení. Start závodu je pod vodní nádrží Nýrsko (z města směr na Železnou Rudu) a cílem je most u obce Úborsko 5 kilometrů za Nýrskem. V žádném případě nenastupujte na navigaci pod výpustí z přehrady!
Časový program:
8:45 - začátek prezentace
10:15 - výklad tratě (přihlášky přijaté do 10:15 budou slosovány o sponzorské ceny)
11:15 - start (interval 30 vteřin)
Od 13:00 - start volného splutí nezávodících.

Běh Klenčí - Waldmünchen
Tělovýchovná jednota Spartak Klenčí pod Čerchovem pořádá tradiční běh z Klenčí do Waldmünchenu o délce 15,5 km. Místo konání: Stará pošta - Dům přírody v Klenčí pod Čerchovem od 10:00.

Sokolský sportovní den 2023
Sportovní klání pro děti do 15 let, kde se využije veškeré zázemí křimické sokolovny. „Přijďte si vyzkoušet disciplíny jako je florbal, badminton, stolní tenis, gymnastika, fotbal, házení šipek, hokejbal, basketbal a jiné. Vyhodnocovat se bude v atletických disciplínách v běhu, hodu krikeťákem a skoku do dálky z místa. Zahájení her bude ve 14:00 seskokem parašutistů,“ láká TJ Sokol Křimice. Předpokládaný konec bude v 17:00.