Prymula přistižen v restauraci bez roušky. Rezignujte, vyzývá opozice i Hamáček

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 23. říjen 2020 12:20
122480757_10208156918596173_2553885214052776207_o Deník Blesk

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl v noci ze středy na čtvrtek přistižen, jak vychází z restaurace na pražském Vyšehradě. Setkal se tam se šéfem poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem. Do přivolané vládní limuzíny navíc nastoupil bez roušky.

Podle deníku Blesk přišel ministr zdravotnictví do vyšehradské restaurace Rio’s ve středu před 22. hodinou. Zdržel se v ní asi hodinu a půl. Na fotografiích je navíc vidět, že při odchodu a nastupování do vládní limuzíny neměl nasazenou roušku.

Kolem půl jedné měl podle reportáže z restaurace vyjít jeho společník Faltýnek. Odjel autem, pochvíli se vrátil a poté venku diskutoval bez roušek s majitelem restaurace.

Opozice i ČSSD chtějí rezignaci

Opoziční politici v pátek už od rána reagují na zprávu, že ministr zdravotnictví Roman Prymula navzdory vlastním nařízením navštívil ve středu pozdě večer restauraci v Praze. Vyzývají ho k okamžité rezignaci. „Tady doslova platí, že kážou vodu a pijí víno. Opravdu si někdo ještě myslí, že tato vláda nás dokáže provést pandemií? Ministr Prymula a místopředseda hnutí ANO Faltýnek se vysmáli všem lidem, kteří se bojí o svoje zdraví, o život svých blízkých a o holou existenci,” uvedl například předseda ODS Petr Fiala.

„Denně umírají lidé. Zdravotníci se na pokraji vyčerpání starají o nemocné. Tisíce domácností řeší, z čeho budou vůbec žít. A v takové situaci ministr zdravotnictví poruší všechna myslitelná pravidla. Pane Prymulo, rezignujte," napsala šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

K rezignaci vyzvala Prymulu také koaliční ČSSD. "Ministr Prymula bohužel přišel tímto o veškerou důvěryhodnost jako hlavní tvář boje s pandemií. Jakkoliv je to složité, neboť je nezpochybnitelným odborníkem a hlavním autorem strategie proti covidu, nemůže podle mě pokračovat jako ministr zdravotnictví ČR,” napsal Hamáček na svůj Facebook.