První nula pro Pavláta. Plzeň zlomila nepříznivou bilanci v Litvínově

Od - úterý, 29. prosinec 2020 01:58
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po pěti prohrách v řadě hokejisté Škody Plzeň znovu zvítězili. Indiáni odvezli všechny body z Litvínova po výhře 3:0. Západočechy poslal do vedení v 9. minutě Rob, ve 49. minutě přidal druhý gól Suchý. Do prázdné branky pak v power-play Vervy pečetil výhru Petr Straka. Dominik Pavlát vychytal ve svém pátém extraligovém zápase za Škodovku první nulu.

Duel začal velkou šancí domácího Hübla, který využil chyby v hostující obraně a řítil se sám na Pavláta, ten odolal. Verva následně ustála hru v oslabení, avšak Plzeň se chvilku po vypršení trestu přesto dočkala. Luboš Rob prolomil své letošní extraligové střelecké trápení a propálil Godlu z levého kruhu poté, co zachytil špatné vyhození soupeře. O rychlou odpověď se snažil Lukeš, muž s maskou indiánů zakročil lapačkou, po chvilce si poradil i s dělovkou Ščotky od modré. Naopak navýšit náskok svých barev mohl Kracík, ovšem puk, který se odrazil od tyče, dorážel jen do připraveného gólmana Vervy. Poslední velkou šanci úvodní třetiy měl Demel, jenže z mezikruží těsně minul.

Prostřední část na levém kruhu rozehrál osamocený Svoboda, Pavlát byl připraven. Ten zneškodnil i šanci Fronka v přečíslení po přistrčení od Helta. Za hosty odpověděl Gulaš, jenž dobře napadal při oslabení, jenže gólmani dnes hráli prim. Slovenský muž s maskou si totiž vzápětí poradil i s Robem na brankovišti. Druhá třetina tedy střelecký zápis nepřinesla, mrzet to mohlo především Severočechy, kteří mimo jiné promarnili čtyřminutovou přesilovou hru.

Poslední dvacetiminutovku načal one man show Dominik Pavlát. Nejprve totiž vyrazil zakončení Jarůška z mezikruží, následně zneškodnil i nájezd Helta a dorážku Zygmunta. A když zanedlouho poté plzeňský brankář lapil i Hüblovu tutovku z pravé strany, platilo známé "nedáš - dostaneš." Filip Suchý obdržel náramnou přihrávku od Davida Stacha mezi obránce, protáhl se až před Godlu a zavěsil. Domácí ještě poměrně brzy sáhli ke hře bez brankáře, ovšem Petr Straka vystihl přihrávku Irvinga a doslova dovezl kotouč do prázdné klece. A to znamená jediné, indiáni slaví po pěti nezdarech vítězství, premiérové čisté konto v dresu Plzně zase Dominik Pavlát a letošní střelecký půst navíc přeťal Luboš Rob. Proti Vervě navíc modrobílí letos prodloužili skvělou sérii, která nyní i s letním pohárem čítá čtyři výhry a jednu remízu.