Na nulu Pavlát nemyslel. Kdyby ano, přišel bych o ní, tvrdil mladý plzeňský gólman

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 29. prosinec 2020 14:16

Po pěti zápasech opět poznali hokejisté Škody Plzeň pocit z vítězství. Pod výhrou 3:0 v Litvínově nesl výrazný podpis gólman Západočechů Dominik Pavlát. Pro mladého brankáře šlo vůbec o první nulu v extralize.

„Pocity jsou krásné. Navíc tady v Litvínově, když jsem kousek odtud v Chomutově působil sedm let. Pořád to totiž v hlavě mám trochu jako derby, takže jsem rád, že jsem to zvládl a hlavně my jako tým. Konečně jsme ukončili tu černou sérii, která nebyla moc příjemná,“ uvedl mladý gólman, jenž zapsal 28 úspěšných zákroků.

Podle Pavláta přitom nešlo pro brankáře o zrovna snadné utkání „První dvě třetiny na mě nebylo tolik střel, ale šance měli stále. Musel jsem se v bráně neustále udržovat, abych neprochladl a nepropadla mi tam nějaká vzdálená střela. Ale užívám si každý zápas, obzvlášť, když jich nyní nemám tolik. Do každého jdu na sto procent a snažím se odvádět co možná nejlepší práci,“ prohlásil.

Pavlát odchytal v extralize zatím 12 utkání, blízko čistému kontu byl v Litvínově už na jaře 2018 ve skupině o udržení, tehdy ovšem v dresu Chomutova. „Tehdy jsem inkasoval při naší přesilové hře půl minuty před koncem, když na mě ujeli dva na nikoho. Už to tedy mohlo být dřív, ale pochopitelně jsem obrovsky šťastný, že to vyšlo nyní a mohl jsem pomoci týmu. Teď jsem na to nemyslel, kdyby ano, tak bych ho určitě dostal. Na nikoho jsem nevytvářel tlak a myslím, že to kluci zvládli výborně," dodal.